Айнтрахт прекъсна лошата серия след успех срещу високомерните "вълци" (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) записа първа победа в Бундеслига от началото на февруари, след като надделя с 2:1 над Волфсбург на "Фолксваген Арена". Само преди няколко дни "вълците" разбиха с 4:1 Байер (Леверкузен), но днес не показаха същата успеваемост в атака и пропуснаха доста добри положения. Андре Силва откри резултата от дузпа в 27-ата минута, а Кевин Мбабу изравни в 58-ата. "Орлите" се добраха до важната победа, с която сложиха край на серията от шест поредни срещи без успех в първенството, с гол на Дайчи Камада пет минути преди края. Така Айнтрахт е вече на пет точки от 16-ото място. Волфсбург запазва шестата позиция, даваща право на участие в Лига Европа, но само благодарение на по-добрата си голова разлика от Хофенхайм.

Оливер Гласнер заложи на същия състав, който започна срещу Леверкузен. Щефан Илзанкер пропусна двубоя за Айнтрахт заради натрупани жълти картони. Адолф Хютер бе направил общо четири промени - Абрахам, Коор, Чандлър и Гачинович стратираха като титуляри.

Двубоят започна равностойно. Първата интересна ситуация бе в 15-ата минута, когато Арнолд изпълни много добре пряк свободен удар, след който насочи топката до дясната греда на вратата на Кевин Трап, но стражът на Айнтрахт изби. В същия момент прозвуча и сигнал за нарушение в атака на някой от играчите на Волсфсбург, който се бореше за позиция в наказателното поле, така че ситуацията не успя да се развие.

В 20-ата минута Трап се намеси великолепно, след като парира силен удар от 8-9 метра на останалия непокрит Брекало. Този път стражът изби топката на вратата си, предотвратявайки сигурен гол.

Противно на логиката, в 27-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Понграчич задържа Андре Силва, който се опитваше да засече центриране отдясно - дузпа за "орлите". Потърпевшият изпълни безкомпромисно, пращайки топката в противоположния на Кастеелс ъгъл - 0:1.

Пет минути по-късно Шлагер отправи много опасен удар от 25 метра, но домакините отново нямаха късмет и топката профуча на сантиметри встрани от целта. В 42-рата минута Вегхорст пропусна последователно две добри възможности. Първо ударът му от пет метра бе блокиран от Хинтерегер, а вторият му опит бе избит от Трап.

В 58-ата Волфсбург най-сетне изравни резултата. Арнолд центрира добре от свободен удар, а Кевин Мбабу засече с глава. Трап докосна топката, но не успя да спре полета й към вратата му - 1:1.

Пет минути след това Понграчич пропусна възможността да направи пълен обрат, след като топката стигна до него в наказателното поле след рикошет, последвал ново центриране от фаул на Арнолд. Хърватинът обаче стреля над вратата.

1/4 час преди края Гачинович ненадейно получи шанс отново да изведе гостите напред, след като бе изпуснат след центриране на Чандлър. Кастеелс обаче прояви рефлекс и спаси.

В 85-ата минута Дайчи Камада донесе победата на Айнтрахт. Баст Дост свали с глава центриране на Костич отляво, а японецът се придвижи много добре, за да стигне до топката и да я прати в ъгъла, разписвайки се във втори пореден мач.

Гостите дори завършиха мача в намален състав, след като Лукас Торо получи втори жълт картон за тактически фаул. Волфсбург обаче нямаше никакво време да се възползва от това.