Инна Ефтимова фаворит на 100 метра на “Купа Европа”

Инна Ефтимова фаворит на 100 метра  на “Купа Европа”

Шампионката на България в спринта на 100 метра за 2008-а година Инна Ефтимова заминава като фаворит за победата на “Купа Европа”. Българката, която в събота спечели титлата на държавното първенство с личен рекорд от 11,26 сек, тръгва за Турция с най-добър резултат от всички участнички на 100 метра. Най-близо до възпитаничката на Фиданка Борисова е гъркинята Йория Коклони, която има най-добро постижение в кариерата си 11,29 сек, но през този сезон е бягала най-бързо за 11.56 сек.

Сръбкинята Татяна Митич, която в събота остана трета на 100 метра на държавното ни първенство, е третата по сила атлетка, която ще стартира с Инна Ефтимова на “Купа Европа”.

Снимки: ГЕОРГИ КАЗАКОВ, Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от държавния шампионат по лека атлетика, на който Инна Ефтимова спечели титлата на 100 метра с личен рекорд от 11,26 сек, може да видите ТУК!!!