Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Младок надскача Джоко и Пешо за втори път

Младият Борис Божинов от КЛАСА записа втора победа над най-титулуваните български състезатели в скока на дължина в момента Николай Атанасов и Петър Дачев в рамките на две седмици. На международния турнир „Вулпев-Бахчеванов” Божинов също изпревари известните си колеги. Днес Божинов спечели надпреварата в скока на дължина на републиканското първенство с личен резултат от 7,89 метра. Опитът му обаче бе регистриран при силен попътен вятър от 2.5 м/сек. Втори остана петият от световното първенство в зала във Валенсия 2008 Николай Атанасов (Локомотив Пд) със 7.87 м. Бронзовия медал спечели Петър Дачев (Павел Павлов Враца), който днес отпразнува своя 29-и рожден ден. Постижението на европейския шампион в зала от 2000 г е 7.69 м.

Екипът на Sportal.bg пожелава на рожденика най-вече здраве, олимпийска квота и много успехи, както в спортен, така и в личен план.

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия и втория ден на държавния шампионат може да видите ТУК!!!