Гонзо наказа Миньор в Перник

Левски победи с 2:0 Миньор при гостуването си в Перник в мач от 14-ия кръг на "А" група и излезе начело в първенството с актив от 30 точки преди дербито ЦСКА - Литекс. В герой за "сините" се превърна голмайсторът Георги Иванов-Гонзо, който вкара и двата гола в мача. Синята деветка откри резултата в 43-ата минута на мача, след като засече от три метра центриране на Жоазиньо, нахлул по лявото крило. Минута по-късно домакините пропуснаха най-чистото си положение в мача. Румен Трифонов с едно докосване преодоля Георги Петков, Батков и Бистрон, като не успя да направи най-лесното пред празната врата и да вкара от три метра и връхлитащият на скорост Веселин Минев изби в ъглов удар.

През втората част Левски напълно надигра своя противник и след страхотна атака в 63-ата минута започнала от Зе Суареш минала през Дарко Тасевски, който майсторски с пета изведе 32-годишния любимец на Сектор "Б" сам срещу Ивайло Иванов, Гонзо стреля силно с левия крак и не остави шансове на стража. Това бе четвърти гол на Иванов през сезона и трети поред, след като донесе трите точки и при успеха с 1:0 над Славия преди седмица.

До края на срещата играчите на Емил Велев владееха инициативата и съвсем заслужено стигнаха до успеха, докато домакините не успяха да зарадват над 3000 свои верни привърженици, които ги подкрепяха в първия мач на тима в елита на клубния стадион след над 7 години.

Първата част бе равностойна, като гостите бяха по-активни, но без да създават чисти положения. Близо 600 фенове на Левски пристигнаха от столицата на "Стадион на мира", които първо влязоха в спор с местната полиция още на влизане в сектора за гости, след което в средата на първото полувреме се опитаха да счупат оградата на стадиона и имаше сблъсъци с органите на реда. На почивката двете агитки се заяждаха и се замеряха със снежни топки и впоследствие с факли, но до инциденти не се стигна.

В началото на второто полувреме реферът Христо Ристосков бе на косъм да изпусне срещата, след като двата отбора започнаха да си влизат по-остро и в рамките на няколко минути играта бе накъсана от множество фаулове в центъра на терена. Гостите трябва да бъдат доволни, че съдията не успя да види удар без топка на Дарко Тасевски, който заслужавеше да бъде изгонен, след като ритна в лицето с бутоните Мутафов в 50-ата минута.

За Миньор това бе първа загуба след добрата серия от седем мача без поражение в елита. Перничани са на десета позиция с актив от 17 точки.

МИНЬОР - ЛЕВСКИ 0:2 (0:1)
0:1 Г. Иванов (43)
0:2 Г. Иванов (63)

МИНЬОР: Иванов, Делиминков, Василев, Дюлгеров,  Валмир (46-Господинов), Трифонов, Мутафов (66-Динков), Петров, Станков (64-Руменов), Хазуров, Ашимов
ЛЕВСКИ: Петков, Балтанов, Минев, Бистрон, Вагнер, Сърмов, Гаджев (78-Карлос), Тасевски, Зе Соарес (66-М. Иванов), Г.Иванов,  Жоазиньо (74-Н. Димитров)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ашимов, Василев (М); Вагнер, Зе Соарес (Л)
СЪДИЯ: Христо Ристосков
СТАДИОН: "Стадион на мира", Перник - 3600 зрители