Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Простиха на Локо, Гигов с 5000 лева глоба

Президентът на Локомотив (Сф) Николай Гигов бе глобен с 5000 лева от Дисциплинарната комисия на Българския футболен съюз за обиди към съдията Христо Ристосков по време на почивката на двубоя срещу ЦСКА (1:1) от 13-ия кръг на "А" група. Както е известно, реферът призна, че човек номер едно при "железничратие" го е наричал "тъпнар", след като имал претенции за дузпа през първото полувреме на мача в квартал "Надежда". Други наказания на клуба за инцидента не бяха наложени, което значи, че Локомотив ще посрещне Левски в дербито от 1/16-финалите на Купата на България на 26-и ноември в "Надежда". По правилник имаше възможност Локомотив да бъде наказан освен с глобата и с лишаване от домакинство.
От Дисциплинарната комисия привика делегата на срещата Юри Николов, който обясни какво се е случило, а след края на заседанието, членът на ДК Атанас Фурнаджиев заяви, че не са гледани записи от камерите на стадиона.