Литекс уби амбицията на Ботев за 60 секунди

Носителят на Купата Литекс започна защитата на трофея си с лесна победа 2:0 над Ботев, срещу когото се измъчи миналата година в един луд полуфинал (4:2). Възпитаниците на Станимир Стоилов решиха сблъсъка с две попадения в рамките на 60 секунди между 18-ата и 19-ата минута. Първо Бибишков откри резултата, а почти веднага след изпълнението на център от страна на отбора на Ботев Ивелин Попов с удар отдалеч опъна мрежата на Локатели за втори път и с това оформи крайното 2:0 за "оранжевите". До края на срещата домакините спокойно доиграха двубоя и се поздравиха с победата, която ги прати в следващия етап от турнира.

След равностойни първи минути, отбраната на гостите и вратарят Локатели допуснаха неприятна грешка, която доведе до откриване на резултата в полза на Литекс. Бранителите на домакините направиха неуспешен опит за изкуствена засада, след който Бибишков излезе сам срещу вратаря Локатели и елегантно го заобиколи, за да прати топката в мрежата. Веднага след изпълнението на центъра, Ивелин Попов изненада италианския страж на гостите с шут от повече от 30 метра и го направи за смях, пращайки топката за втори път в мрежата му само в рамките на две минути. В крайна сметка тези две попадения на домакините бяха достатъчни за тях да продължат към 1/8-финалите.

След почивката двубоят се изнерви и първо Емил Ангелов и Йордан Минев бяха декорирани в жълто, след като се сдърпаха на терена, а в края на мача за втори жълт картон към душовете бе пратен Василев от гостите.

ЛИТЕКС - БОТЕВ 2:0 (2:0)
1:0 - Бибишков (18)
2:0 - Ив. Попов (19)
ЛИТЕКС: Голубович, Барт (46-Пл. Николов), Венков, Занев, Берберович, Том, Сандриньо, Манолев, Ив. Попов (59-Бертен), Ем. Ангелов (82-Ду Бала), Бибишков
БОТЕВ: Локатели, Василев, Караджинов, Тимонов, Харизанов, Ап. Попов, Кръстев, Манчев, Минев (77-Кабу), Алегре,  Саидходжа (44-Етов)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ив. Попов, Ем. Ангелов, Бертен (Литекс); Манчев, Минев, Василев (Ботев)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Василев (Ботев)
СЪДИЯ: Цветан Георгиев