ЦСКА на 1/8-финал след уникална драма срещу 10 от Локо Пд

Шампионът на България ЦСКА успя да се класира за 1/8-финалите от турнира за Купата на България, след като с кански мъки победи с 2:1 гостуващия Локомотив (Пловдив). Победното попадение за армейците вкара капитанът Тодор Янчев, който се разписа в 112-та минута, а преди това червените пропиляха поне 5 от така наречените 100% голови положения. Преди това резултатът бе открит от Маркиньос в 29-та минута, а бразилецът Том в 53-та минута изравни за Локо Пд.

При повече късмет "смърфовете" можеха да докарат мача и до дузпи, след като озовалият се в 119-та минута сам срещу Беконо Писаров стреля в ръцете на стража и спаси червените от голям срам.

Срещата бе изгледана от около 1000 армейски привърженици, които едва ли са очаквали, че техните любимци така ще се измъчат със своя противник.

Двубоят между софиянци и пловдивчани започна без домакински натиск за ЦСКА като първото сериозно положение бе дело на гостите от Локо. В 27-та минута Димитър Илиев получи дълъг пас от свой съотболник, отбраната на червените помисли, че има засада, която обаче не бе вдигната, но нападателят на черно-белите не успя да прехвърли Беконо след удар с глава.

Само 2 минути по-късно ЦСКА отговори подобаващо, когато Маркиньос откри резултата, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Да Коща.

В 40-та минута армейците можеха да удвоят, но добро подаване на Янчев към Гунлаугсон бе пропиляно от исландеца.

Малко изненадващо, предвид развоя на мача през първата част, но в 53-та минута Локо Пд успя да изравни. Това стана след центриране на Том от фаул, което завари неподготвен стража на домакините Беконо и топката влетя в неговата мрежа.

Оттук нататък започна и ходенето по мъките за ЦСКА. След нов пропуск на Гунлаугсон червените се изнервиха, а публиката започна да недоволства от своите любимци.

За попадение в полза на армейците не помогна и изгонването на халфа на гостите Анатоли Тодоров в 66-та минута, който получи втори жълт картон и се прибра преждевременно в съблекалнята.

Така след нови един-два пропуска и доста слаба игра на ЦСКА редовните 90 минути на срещата изтекоха и на двата тима се наложи да играят продължения. В тях футболистите в червено скъсаха нервите на феновете и треньора Димитър Пенев, след като направиха куп пропуски чрез Гунлаугсон, Данчо Тодоров, Мартин Тошев и Удоджи.

Така се стигна до 112-та минута когато при поредно меле пред вратата на Локо, Тошко Янчев успя да отправи удар, който рикошира в крак на гостуващ играч и влетя в мрежата на Локо, за да бъде оформено победното 2:1 за ЦСКА.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) пр. 2:1 (1:1) (1:0)