Юноша на ЦСКА закопа червените на "Армията"

Шампионът и лидер във временното класиране на "А" група ЦСКА допусна сензационна издънка в 12-ия кръг, след  като не успя да спечели домакинството си над гостуващия Черно море и срещата завърши 1:1.
Равенството бе още по-болезнено, тъй като изравнителният гол за моряците в 72-та минута бе отбелязан от натирения червен юноша Миро Манолов. Преди това, в 67-та минута, капитанът на ЦСКА Тодор Янчев бе открил резултата.

Малко изненадващо срещата започна с лек териториален превес на гостите от Варна, които в първите 10 минути стояха по-добре на терена. Черно море дори имаше отлична възможност да открие резултата, но ударът на Миро Манолов в 7-та минута срещна дясната греда.
Това като че ли посъбуди футболистите в червено и на свой ред те успяха да върнат гредата, когато в 26-та минута Маркиньос нацели десния страничен стълб на Илчев, а в продължението на атаката реферът Георги Игнатов можеше съвсем спокойно да отсъди дузпа за ЦСКА, но прецени, че играта с ръка на Милен Петков е неволна.

И през втората част картината на терена не се промени кой знае колко, като ЦСКА продължи да доминира на терена, но атаките им бяха ялови и еднообразни, което улесняваше отбраната на моряците. Все пак в 65-та минута армейците имаха възможност да открият резултата, но ударът с глава на Морозс след центриране от ъглов удар на Здравко Лазаров срещна за втори път гредата на моряците.

Две минути по-късно обаче мерникът на футболистите в червено бе коригиран, когато Тодор Янчев разстреля Илчев. Той се възползва от опит за заучено положение на ЦСКА, който бе неуспешен, но топката щастливо стигна до неговите крака и шутът му от около 12 метра бе безпогрешен.

Само пет минути по-късно обаче моряците успяха да върнат гола. Това стана след центриране от фаул на Сашо Александров - Кривия и удар с глава на червения юноша Миро Манолов, който при смяната си малко по-късно бе бурно освиркан от феновете на ЦСКА.

До края на срещата армейците се опитаха да вкарат втори и победен гол, но единствената реална възможност се откри пред резервата Гуналгсон в 82-та минута, който с глава изпрати топката в аут.

Въпреки инфарктинят развой и трите греди, които нацелиха двата тима, ЦСКА и Черно море изиграха слаб двубой, в който преобладаваха борбата и грешните пасове за сметка на качеството.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 1:1 (0:0)

1:0
Янчев 67
1:1 Манолов 72

ЦСКА: Беконо, Виданов (60-Удоджи), Котев (47-Бранеков), Иванов, Машадо, Янчев, Морозс, Тодоров, Маркиньос, Лазаров (73-Гунлаугсон), Тошев (Велинов, Да Коща, Тонев)

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Юруков, Лазаров (68-Стоянов), Илиев, Периш,  Дяков, Александров, Петков, Алекс, Манолов (89-Фернандес), Андре (Хмарук, Домакинов, Георгиев  Димов)

СЪДИЯ: Георги Игнатов

СТАДИОН: "Българска армия", София - 1400 зрители

СНИМКА: ГЕОРГИ КАЗАКОВ