В мач без значение Елена Дементиева победи Надя Петрова

Поставената под номер 8 в основната схема Вера Звонарьова (Русия) победи водачката Йелена Янкович (Сърбия) с 2:6, 6:3, 6:4 в среща от 3-ия кръг в бялата група на първенство на УТА в Доха с награден фонд 4,55 милиона долара. Това бе първа загуба за сръбската тенисистка, която игра с контузия в кръста. Така Звонарьова се класира за полуфиналите като лидерка в групата след три победи, но Янкович също продължава напред.

След като си размениха по един сет в третата решителна част Янкович поведе с 3:1, но Звонарьова спечели следващите четири поредни гейма и в крайна сметка затвори мача с 6:4. Срещата продължи повече от 2 часа.

Днес две от тенисистките отказаха участие в първенството - Ана Иванович (Сърбия) и Серина Уилямс (САЩ). Полякинята Агниешка Радванска замени отказалата се заради вирусно заболяване Ана Иванович (Сърбия) за последната среща в бялата група.

Шампионката от "Ролан Гарос" Иванович, която вчера навърши 21 години, няма шансове да се класира на полуфиналите, след като загуби първите си два мача в надпреварата.

Серина Уилямс (САЩ) прекрати участието си заради травма. Американката разтегна мускул в областта на корема при вчерашната загуба от сестра си Винъс Уилямс със 7:5, 1:6, 0:6. Отказването на американката прати на полуфиналите рускинята Елена Дементиева заедно с победителката в лилавата група Винъс Уилямс.

В последния мач от групата олимпийската шампионка Дементиева победи сънародничката си Надя Петрова с 6:4, 4:6, 6:4, но резултатът нямаше значение за крайното класиране. Решителен за крайната победа се оказа третия сет, в който Дементиева поведе с 4:0 и на практика реши мача.

Полуфиналните двойки на първенството на УТА са Вера Звонарьова (Русия) - Елена Дементиева (Русия) и Винъс Уилямс (САЩ) - Йелена Янкович (Сърбия).