Янкович се класира за полуфиналите в Доха

Номер 1 в женския тенис Йелена Янкович се класира за полуфиналите на Шампионата на WTA в Доха, Катар. Сръбкинята победи Светлана Кузнецова от Русия със 7:6 (6), 6:4 в мач от бялата група. Успехът й класира за полуфиналите и рускинята Вера Звонарьова, като Кузнецова и Ана Иванович напускат борбата. Янкович постигна четвърта победа срещу Кузнецова, като по този начин изравни в статистиката между двете.

Йелена започна отлично срещата и постигна пробив в първия гейм. Сръбкинята запази преднината си до 5:4, когато сервираше за сета. Точно тогава обаче тя не издържа и допусна пробив при първия брейкпойнт за рускинята в мача. Веднага след това лидерката в световната ранглиста отново демонстрира класа, повеждайки с 6:5. Ситуацията обаче се повтори, Янкович допусна нов пробив и се стигна до тайбрек, в който при третия си сетбол успя да затвори сета.

В началото на втория сет сръбкинята поиска намеса на физиотерапевт заради болки в долната част на гърба, а малко по-късно й бе направен масаж на корта. Болките очевидно се отразиха на играта й. Въпреки това тя се държеше стабилно на корта, особено при свой сервис. Кузнцова пък не се възползваше от проблемите на съперничката си и допусна решителен пробив, с който Йелена приключи третия сет и мача.

"В начаото на втория сет усетих болка, особено при изпълнение на сервиса. Все пак успях по-някакъв начин да се справя и да стигна до победата", сподели Янкович след успеха и класирането си за полуфиналите.