Иванович с втора загуба в Доха

Шампионката от "Ролан Гарос" Ана Иванович претърпя втора загуба на Шампионата на WTA в Доха, Катар. В мач от бялата група сръбкинята загуби с 3:6, 7:6 (5), 4:6 от Вера Звонарьова от Русия в оспорван мач, продължил почти 2 часа и половина. Така Иванович почти загуби шансове за класиране на полуфинал, където почти сигурно ще се класира Звонарьова.

Вчера Ана загуби от сънародничката си Йелена янкович в два сета, като играта й бе далеч от обичайното. Днес Иванович, която отново имаше физически проблеми, се представи по-добре, но това не бе достатъчно. Звонарьова записа втора победа в групата след изключително стабилна и постоянна игра. Тя успя да спечели първия сет с 6:3, обратите започнаха във втория. Иванович водеше с 5:2, когато загуби три поредни гейма, за да бъде изравнен резултата. Сръбкинята пропусна няколко сетбола при сервис на съперничката си, но в крайна сметка успя да спечели сета след 7:5 в тайбрека.

В третия сет Звонарьова започна отлично и след ранен пробив поведе с 3:0. Рускинята пазеше аванса си и стигна до сервиране за мача при 5:3. Тогава обаче нервите й не издържаха. Ана спаси един мачбол със страхотен ретур, а малко по-късно осъществи пробив. Надеждите на Иванович бързо приключиха, след като в следващия гейм тя допусна нов пробив.

"Измъкнах труден двубой срещу много силна съперничка. Вторият сет беше много напрегнат и оспорван. Въпреки че го загубих, успях да се концентрирам и да спечеля мача. Трябваше да продължа да се боря и се радвам, че успях да стигна до крайната победа", сподели Звонарьова след двубоя.