Черно море разби Сливен, нанесе им първа загуба

Отборът на Черно море нанесе първа загуба на Сливен, след като го разби с 3:0 в среща от 11-ия кръг. Варненци категорично надиграха гостите и не им оставиха никакъв шанс през целия двубой. Освен трите гола „моряците" изпуснаха и дузпа. Головете отбелязаха Юруков в 5-ата, Александров в 17-ата и Фернандес пет минути преди края. В 20-ата минута пък Сашо Александров - Кривия изпусна дузпа. Сливен не създадоха нищо опасно през цялата среща и бяха много далеч от показаното в първите десет кръга.

Домакините започнаха вихрено срещата и откриха резултата още в 5-ата минута, когато Юруков с топовен изстрел по диагонала разстреля Чавдаров за 1:0. Играчите на Никола Спасов се възползваха от стъписването в състава на Сливен и продължиха да налагат натиск. Така се стигна до 17-ата минута, когато Сашо Александров – Кривия
центрира от свободен удар и съименникът му Александров с глава отклони в мрежата на гостите за 2:0. Три минути по-късно варненци имаха възможност да направят резултата класически, след като реферът Ристосков отсъди дузпа за игра с ръка на Костадин Стоянов. Зад топката застана Кривия, но слабото му изпълнение му бе отразено от Чавдаров. Гостите така и не създадоха опасност пред вратата на Черно море през първата част.
Картината на терена не се промени и през вторите 45 минути. Черно море продължиха да диктуват събитията на терена, но головите положения бяха рядкост. Все пак гостите успяха да стигнат до първата си чиста възможност в 58-ата минута, когато след корнер Киков стреля покрай вратата. Домакините изпуснаха ново чисто положение десетина минути по-късно, когато резервата Фернандес бе изведен сам срещу вратаря, премина го, но на метри пред опразнената врата се засуети и кълбото му бе избито от защитник на Сливен. В 85-ата минута Ристосков отсъди втора дузпа за варненци за нарушение срещу Фернандес. Потърпевшият я реализира и оформи класическия резултат.
По този начин Черно море събра актив от 16 точки и преди изиграването на останалите срещи се изкачиха на 6-о място. Гостите от Сливен останаха на второ място, но вече с два мача повече от Левски.

ЧЕРНО МОРЕ - СЛИВЕН 3:0

1:0  Юруков (5)
2:0 Александров (17)
3:0 Фернандес (85)

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Лазаров, Александров, Периш, Дяков , Петков (78-Георгиев), Рикардо (55-Фернандес), Юруков, Александров - Алекс, Георги Илиев, Манолов (62-Стоянов)
СЛИВЕН: Чавдаров, К. Стоянов, Ямуков, Киков (76-Бакалов), Ив. Янев, К. Янев (60-Велев), Петров,  Кокалджиев (20-Зафиров), Миндев, Иван Стоянов, Явор Въндев
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: К.Стоянов (С)
СЪДИЯ: Христо Ристосков