Дебютанти ще дърпат "червените"

В годините мачовете между Левски и ЦСКА винаги са носили специфичен заряд. Дали обаче сегашните футболисти на червените усещат силата на този двубой? По-голямата част от момчетата, с които разполага Димитър Пенев, нямат абсолютно никакъв опит в това дерби. От тези, които са попадали в групата този сезон, цели 14 са потенциалните дебютанти без нито минута срещу "сините". Почти сигурно част от тях ще излязат на стадион "Васил Левски" в събота. Титулярният вратар Даниел Беконо е играл срещу Левски единствено с екипа на Берое и има спасена дузпа. Иван Иванов пък се е изправял срещу сините нападатели само по време на престоя си в Локо (Пд) миналия сезон, при втория мач отборът му спечели 1:0.

Новите чуждестранни попълнения в отбора - Митя Морац, Ели Маркес, Виктор Мороз и Фелипе да Коща също не са усещали еуфорията от подобен мач.

Интересен е случаят със Здравко Лазаров, който се е състезавал и за "червени", и за "сини". През есента на 1995 г. Електричката е част от армейците, но в мача с Левски не играе. На 6 март 1999 г. той записва 18 минути в дербито, но със синия екип. Тогава срещата се играе на стадион "Славия" пред около 25 хиляди зрители. Лазаров заменя вкаралия два гола Гонзо в 72-ата минута при 3:1. Впоследствие двубоят завършва 3:2.
С най-голям опит срещу Левски в момента е Тодор Янчев. Халфът има 13 мача, в които си е изкарал 6 жълти картона. По този показател втори е Йордан Тодоров с 10 срещи и 3 картона.

Само двама души от сегашния състав на ЦСКА знаят как се вкарва гол на Левски. Нападателят Владо Манчев има 3 попадения, той обаче не се е разписвал в синята врата повече от 6 години. Фелипе Машадо пък донесе последната победа за ЦСКА срещу съперника си миналата есен.

ПРОГНОЗИ за мача Левски - ЦСКА вижте ТУК!!!