Гошо Петков и съдията спасиха трагична България от разгром в Грузия

България завърши наравно 0:0 гостуването си на Грузия в третата си среща от световните квалификации. Игралият изключиетлно плахо и неорганизирано отбор на Пламен Марков заслужаваше да допусне поражение, но само суперизявите на Георги Петков и холандският рефер Бьорн Куйперс, който не отсъди две чисти дузпи за домакините, спасиха националният отбор от загуба и на практика сбогуване с Мондиал 2010. На стадион "Борис Пайчадзе" в Тбилисли пред над 33 000 екзалтирани фенове играчите на Ектор Купер направо размазаха на моменти нашите играчи. Стражът на Левски запази вратата си "суха", като се представи отлично на четири пъти, докато един път и гредата му помогна. Игра с ръка на Благо Георгиев и Живко Миланов в наказателното поле бе подминавана от рефера.

В атака имахме едва едно положение в средата на втората част пропиляно от Стилян Петров, който не успя да се разпише останал сам срешу Ломая след пас на Ангелов. Димитър Бербатов пък пропусна от добра позиция с глава в края на първата част.

През останалото време играчите на Марков бяха тотално надиграни. Това е второ поредно равнество 0:0 след това с Италия и трето поред в групата. Така шансовете ни за класиране на световното първенство остават реални, но минимални.

През първата част защитата ни грешеше детински, докато халфовете не можеха да организират една атака. Тогава домакините на три пъти бяха близо до гола, но Гошо Петков спаси две положения, а Мчелидзе не уцели вратата от страхотно положение при заучена комбинация от фаул.

Нападателят Мартин Петров отстъпи мястото си на Ивелин Попов в 28-ата минута, след като получи травма в крака. Преди това и Стилян Петров контузи дясната си ръка, като бе превързан. За домакините с тежка травма напусна Мхелидзе, който напусна терена на носилка и откаран с линейка.

След почивката безхаберието на "лъвовете" продължи и само добрите изяви на Петков, спасил удари на Горидзе и Сирадзе, както и гредата в една ситуация ни спасиха от гол в нашата врата. В самия край на мача пък реферът не видя игра с ръка на Живко Миланов при едно опасно центриране отдясно и не отсъди чиста дузпа за домакините.

ГРУЗИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:0 (0:0)