Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Италианците доволни от резултата, но не и от феновете си

В Италия са доволни от снощното равенство 0:0 като гост на България в мач от 8-ма група на световните квалификации, но не скриват разочарованието си от поведението на малка част от запалянковците на отбора в София, съобщава "Ройтерс".

Двубоят на стадион "Васил Левски" предостави твърде малко шансове и за двата отбора, така че италианските медии фокусират вниманието върху групичка от фенове на гостите, които хвърляха бутилки по българските привърженици и направиха фашистки поздрави и скандирания. Футболното хулиганство е основен проблем в Италия в последните години.

На терена италианските медии отбелязват не особено впечатляващия дебют на Симоне Пепе, както и първия мач на Джузепе Роси, който се включи много активно от резервната скамейка и остави по-добри впечатления. По всяка вероятност Роси ще бъде титуляр в следващата квалификация срещу Черна гора в Лече в сряда.

Изданията на Апенините отбелязват и слабата игра на нападателя Лука Тони, който очевидно има проблеми с формата през този сезон.
Тони получи жълт картон и ще бъда наказан за  мача с черногорците идната седмица.  Италия е лидер в групата със 7 точки от три мача. Втори е
Ирландия с 4 точки от два мача, а България дели трето място с Черна гора с по 2 точки от по два мача.

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 0:0 може да видите ТУК!!!