Ники Михайлов с гол при успех на младежите над Гърция

Младежкият национален отбор на България победи връстниците си от Гърция с 2:1 в контролна среща играна на стадион "Георги Аспарухов". Първото попадение бе дело на капитанът на тима Николай Михайлов от дузпа в 29-та минута. Играчът на Берое Атанас Апостолов вкара за 2:0 в 80-та минута. Почетният гол за гостите бе дело на Атанасиадис в 86-та минута. Срещата бе използвана от треньора Иван Колев за експерименти и той използва всички налични футболисти. Двубоят започна с положение за гостите, след като в 10-ата минута нападателят Куцианикули преодоля Якимов и изскочи очи в очи с Михайлов, но ударът му бе избит в гредата. Оттам насетне предимството бе на страната на българите. В 20-ата минута Балтанов стреля от фаул от близо 25 метра, като топката среща напречната греда. В 28-ата минута Иванов бе подкосен от гръцкия вратар в наказателното поле и съдията Николай Йорданов отсъди дузпа. Подканян от публиката и съотборниците си, топката взе капитанът Ники Михайлов и с хладнокръвно изпълнение откри резултата.

Десетина минути по-късно възможност за гол имаше и халфът на Локо (Мездра) Виктор Петаков, но ударът му бе отразен от Адруцос.
През втората част играта се накъса най-вече заради многото извършени смени, но въпреки това двата тима успяха да си разменят по един гол. Българите вкараха второ попадение, с което предрешиха изхода от срещата. Голът падна в 80-та минута и бе дело на резервата Апостолов. Минути преди края гърците успяха да върнат един гол чрез Атанасиадис. Следващата контрола на младежите е в сряда срещу Македония.

БЪЛГАРИЯ (мл.)-ГЪРЦИЯ (мл.)  2:1

1:0 Н.Михайлов (29-д.)
2:0 Апостолов   (80)
2:1 Атанасиадис (86)