Вход / Регистрирай се

Ред Бул: Половината отбори преследват Фетел

Ред Бул: Половината отбори преследват Фетел

Половината отбори във Формула 1 искат да привлекат за следващия сезон Себастиан Фетел след първата му победа в Гран при на Италия. Това заяви босът на Ред Бул Дитрих Матешиц, който е съсобственик и на Торо Росо, където кара германецът. С първото си място на "Монца" Фетел се превърна в най-младия пилот, печелил състезание в историята на Формула 1.

Матешиц заяви, че няма намерение да пуска 21-годишния германец в друг отбор и той ще кара за  Ред Бул през следващия сезон. Австриецът се надява от тима да му предоставят конкурентоспособна кола, с която да може да побеждава.

"Половината отбори преследват Фетел. Но Себастиан няма намерение да напуска Торо Росо, нито пък аз, защото е част от нашето семейство", призна Матешиц. "Той заслужава да кара една от най-добрите коли и ние ще се постараем да му я предоставим през следващия сезон. Вярвам, че можем да се справим с тази задача, защото Ейдриън Нюи ми гарантира това", завърши той.

Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта www.formula1.bg

 

Следвай ни:

Още от Моторни спортове

Виж всички