Лалева на полуфинал на 100 метра на СП, другите българи отпаднаха

Габриела Лалева се класира за полуфиналите в спринта на 100 метра на световното първенство за юноши и девойки до 19 години в Бидгошч (Полша), след като завърши на второ място в своята серия с 11.85 секунди. Победителка тук стана рускинята Мария Серкова, която записа личен рекорд от 11.63 сек.

Другата българска представителка на 100 метра Ванина Нгуен отпадна, след като завърши на седмо място в своята серия с резултат 12.35 сек. За отбелязване е фактът, че по време на нейното бягане имаше изключително силен насрещен вятър (-3.3 м/с), който допринесе за слабите резултати. Във всички серии имаше насрещен вятър, но Нгуен имаше малшанса в нейната насрещният вятър да е най-силен. Най-добър резултат в сериите постигна великобританката Ашли Нелсън, която спечели първата серия с 11.55 сек.

Късметът днес не беше и на страната на Росен Карамфилов. Българинът зае 13-о с 18.50 метра в квалификацията в тласкането на гюле и само 6 сантиметра го лишиха от участие във финала, който е тази вечер. Сърбинът Милош Маркович с резултат 18.56 м зае последното 12-о място, което дава право на участие във финала. Само двама атлети преодоляха квалификационната норма от 19.50 м, а останалите 10 попаднаха във финала по резултат.

По-късно през деня Силян Георгиев ще стартира в сериите на 100 метра, а следобед участието си в Бидгошч започват още три българки – Мирела Демирева в скока на височина и Анелия Ангелова и Антоанета Петкова в тройния скок.

Снимка 1: ГЕОРГИ КАЗАКОВ, SPORTAL.BG

Снимки 2, 3 и 4: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от международния турнир по лека атлетика "Павел Павлов" може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от държавното първенство за мъже и жени може да видите ТУК!!!