Пиронкова се пречупи срещу Радванска в Щутгарт

Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на клей в Щутгарт, Германия с награден фонд 700 000 долара. 21-годишната пловдивчанка, която премина през квалификациите, за да заслужи място в основната схема на надпреварата, се предаде в два сета (3:6, 3:6) срещу Агниешка Радванска (Полша). Това е шеста победа за 12-ата в света полякиня от общо седем мача срещу нашата представителка.

Двубоят бе доста оспорван и с размяна на по няколко пробива. Пиронкова показа слабост още в първия си сервис гейм и допусна пробив за 0:2. Намиращата се на 50-о място в световната ранглиста българка обаче реагира мигновено и проби подаването на съперничката си още в следващия гейм. Поставената под номер 8 в оснвоната схема Радванска показа класа в четвъртия гейм и отново излезе напред в резулатат след неубедителен сервис гейм на българката. На няколко пъти до края на сета Пиронкова демонстрира здрави нерви и се измъкна от трудни ситуации, но силите й не стигнаха за обрат в частта.

Вторият сет отново започна лошо за най-добрата ни тенисистка. 20-годишната Радванска реализира пробив за 1:0, след което обаче самата тя допусна такъв. Пиронкова печелеше доста по-трудно подаванията си и логично не издържа на атаките на полската си съперничка в петия гейм. Двубоят приключи след 1 час и 16 минути игра, след като Агниешка Радванска записа третия си пробив в сета за 6:3, което й осигури и победата.

На 1/4-финалите полякинята ще се изправи срещу победителката от мача между световната номер 1 Динара Сафина и Даниела Хатухова.