Надал отвя Давиденко и е на пети пореден финал в Барселона

Световният номер 1 Рафаел Надал се класира за финала на турнира в Барселона, след като победи с 6:3, 6:2 руснака Николай Давиденко след 1 час и 46 минути игра.

22-годишният испанец бе поставен под напрежение в началото на мача, но третият в схемата Давиденко не се възползва от трите си възможности за пробив. За сметка на това той изпусна на два пъти собствените си сервис геймове, а с това и началния сет.

Втората част отново не се разви добре за руснака, който увеличи броя на непредизвиканите си грешки и допусна ранен пробив. Въпреки че отново имаше три брейкпойнта в петия гейм, той не се възползва и Краля на клей поведе с 4:1. Надал не срещна никаква съпротива до края на двубоя, диктуваше темпото на игра и в крайна сметка след петия пробив в срещата стигна до победата. Така левичарят от Майорка направи предпоследната крачка към петата си титла от турнира.

Съперник на Рафа на финала ще бъде победителят от мача между Давид Ферер (Испания) и Фернандо Гонсалес (Чили).