Надал премина през Матийо, Джокович също продължава

Бившият номер 1 в света Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати, след като победи със 7:5, 6:2 Пол-Анри Матийо (Франция) след час и 55 минути игра. По този начин 23-годишният испанец ще срещне в следващия си мач Томаш Бердих, надделял с 6:4, 6:3 Крис Гучионе.

По всичко личи, че Надал постепенно се връща към познатия ритъм след 2-месечната пауза заради контузия на коляното. Както и в двубоя от предишния кръг срещу Андреас Сепи, Рафа се пропука и допусна пробив във втория гейм. Той обаче успя да компенсира грешката си и с два реализирани пробива спечели първия сет. Чудесен минаващ удар от форхенд осигури комфортен пробив за световния номер 3 в началото на втората част. Последва още един спечелен гейм за Надал при сервис на съперника му, а Матийо така и не стигна до възможност за пробив.

В друг мач от третия кръг четвъртият в схемата Новак Джокович (Сърбия) се справи с французина Жереми Щарди със 7:5, 6:3 за малко повече от час и половина. Така шампионът от Окритото първенство на Австралия през 2008 година ще се изправи срещу 9-ия поставен в схемата Жил Симон, елиминирал Николай Давиденко в три сета (6:2, 1:6, 6:3).