Иванович и Винъс Уилямс преодоляха третия кръг

Ана Иванович и Винъс Уилямс ще се изправят една срещу друга на осминафиналите на "Уимбълдън". 21-годишната сръбкиня победи полуфиналистката от "Ролан Гарос" Саманта Стоусър от Австралия със 7:5, 6:2. Американката, която е петкратна шампионка в Лондон, пък се справи с испанката Карла Суарес Наваро след 6:0, 6:4.

Иванович, която миналата година отпадна в третия кръг, започна с пробив в първия гейм, но Стоусър успя да изравни за 5:5, но загуби следващите два гейма и първия сет. Във втората част Ана бе по-убедителна, поведе с 4:0 и малко по-късно затвори мача. Винъс Уилямс бе далеч по-убедителна, като не даде гейм на Суарес Наваро в първия сет и успя да надделее в по-оспорвания втори. За осминафиналите се класира и датчанката Каролин Вожняцки. Деветата в света отстрани Анабел Медина Гаригес от Испания след 6:2, 6:2. В следващия кръг тя ще играе с победителката от двубоя между Светлана Кузнецова и Забине Лизицки.