Аржентинка изхвърли Мария Шарапова

Аржентинката Хисела Дулко сложи край на участието на Мария Шарапова на "Уимбълдън". Тя победи рускинята с 6:2, 3:6, 6:4 за 2 часа и 8 минути в среща от втория кръг на турнира. Шампионката от 2004 г. не успя да демонстрира добра игра, като имаше проблеми през целия двубой. Шарапова показа характер и успя да обърне втория сет, въпреки че губеше с 0:3, но в третата част не успя да се противопостави на отлично играещата Дулко, която при петия си мачбол стигна до крайния успех. В следващия кръг тя ще се изправи срещу рускинята Надя Петрова.

45-ата в световната ранглиста аржентинка доминираше в първия сет. Тя постигна ранен пробив и поведе с 2:0, а след това с 4:1, като успя да затвори сета с нов пробив за 6:2. Във втората част Дулко поведе с 3:0 и изглеждаше, че интригата е приключила, когато Шарапова за пореден път демонстрира своята борбеност. Тя спечели шест поредни гейма, като показа силните си страни. Двете си размениха по един пробив в третия сет преди Мария да спаси два брейк пойнта и да поведе с 3:2. Рускинята, която е 60-а в света, но бе поставена под номер 24, не успя да се възползва от аванса си и загуби три поредни гейма. При 5:4 Дулко сервираше за сета, като съперничката й по великолепен начин успя да спаси четири мачбола, но при петия изпрати топката в аут.

Румънката Сорана Кърстя, която игра на четвъртфиналите на "Ролан Гарос", също се класира за третия кръг. Тя победи индийката Саня Мирза с 6:4, 6:4. Рускинята Елена Веснина спечели с 6:3, 6:4 срещу сънародничката си Вера Душевина и в третия кръг ще се изправи срещу Доминика Цибулкова от Словакия. Поставената под номер 26 Виржини Разано от Франция пък преодоля американката Джил Крейбас след успех с 6:3, 6:0.