Федерер се мъчи с французин пред погледа на Надал

Световният номер 1 Роджър Федерер се класира доста по-трудно от очакванията за осминафиналите на турнира от серията "Мастърс" в Маями. В мач от третия кръг швейцарецът надделя над 61-ия в световната ранглиста французин Флоран Сера със 7:6 (2), 7:6 (3). И в двата сета Федерер имаше предимство в резултата, но позволи да се стигне до тайбрек и едва тогава пречупи противника си.

Пред погледа на големия си съперник Рафаел Надал (Испания), Федерер проби противниковия сервис в шестия гейм на първия сет и не след дълго поведе с 5:2. При 5:3 носителят на рекордните 16 титли от "Големия шлем" сервираше за мача, но допусна връщане на пробива. При 5:4 и сервис на Сера, Федерер поведе с 40:15, но пропусна двата поредни сетбола и френският тенисист изравни за 5:5. Стигна се до тайбрек, в който първият мини-пробив бе осъществен от Сера. Федерер обаче бързо установи контрол върху развитието на резултата в тайбрека и без много трудности взе първия сет.

Два пробива позволиха на Федерер набързо да натрупа солиден аванс в резултата и да поведе с 4:1 във втория сет. Сера обаче не се бе отказал да търси победата и върна единия пробив, след което спечели своето подаване и намали резултата на 3:4. В следващия гейм Федерер успя да спаси своето подаване от 0:30 най-вече с помощта на своя сервис. При 5:4 в своя полза 28-годишният швейцарец трябваше да сервира за мача, но отново показа колебания и Сера изравни - 5:5, а малко след това поведе с 6:5. И последният сервис-гейм на Федерер във втория сет не мина гладко, но все пак световният номер 1 успя да влезе в тайбрек. В него отново първата точка бе за Сера, но това не помогна на французина и победата бе за Федерер. На осминафиналите Роджър Федерер ще играе с поставения под номер 16 в схемата Томаш Бердих (Чехия), който се наложи с 6:4, 7:5 над аржентинеца Орасио Себайос.

В същото време, американецът Марди Фиш, който във втория кръг елиминира поставения под номер 3 Анди Мъри (Великобритания), продължи победния си ход в Маями. В двубой от третия кръг Фиш срази със 7:5, 6:3 испанеца Фелисиано Лопес.