Рома прекалено силна за Божинов и компания

Българският нападател на Парма Валери Божинов се завърна в игра след точно един месец отсъствие, но не успя да се разпише при поражението с 0:2 от Рома в мач от 17-ия кръг на Серия „А” на „Олимпико”. По този начин „вълците” се изравниха с „дуковете” на четвърта позиция с актив от 28 точки.

Божинов игра през всичките 90 минути, като бе най-опасен от нападателите на своя отбор, пробвайки няколко изстрела, но едва един бе в очертанията на вратата.

Головете на играчите на Клаудио Раниери отбелязаха Николас Бурдисо и Матео Бриги в началото и края на второто полувреме.

Интересното е, че и за двамата това бяха вторите попадения в калчото за римския тим през този сезон. Лошата новина за Рома е контузията на Франческо Тоти, който напусна терена принудително в средата на втората част. Легендата на тима, който преподписа своя договор до 2014 година секунди преди това можеше да вкара 20-ия си гол за сезона, но удара му бе избит от Антонио Миранте, след което спря в гредата на вратата на Парма.

Евентуално попадение щеше да бъде десето в калчото за този сезон на Тоти. Минути преди края при 1:0 за домакините Масимо Пачи бе изгонен заради втори жълт картон и втурнали се да изравняват с човек по-малко гостите позволиха на  Бриги след хубава асистенция на Мирко Вучинич прати в екстаз близо 50 000 тифози на „Олимпико".