Скиавоне на 1/2-финал след шампионски обрат

Защитаващата титлата си на "Ролан Гарос" Франческа Скиавоне се класира за 1/2-финалите в Париж, след като постигна обрат срещу Анастасия Павлюченкова (Русия) при изоставане от един сет и пробив във втория. Италианката показа характер и след 2 часа и 34 минути игра сложи край на мача при 1:6, 7:5, 7:5. За място на финала във френската столица 30-годишната Скиавоне ще спори с победителката от двубоя между Светлана Кузнецова (Русия) и Марион Бартоли (Франция).

Мачът бе изпълнен с пробиви и до последно интригата бе запазена. Първият сет премина под пълната доминация на 19-годишната рускиня. Тя реализира три пробива и след само 28 минути игра поведе в частите след 6:1.

В началото на втория сет Скиавоне имаше няколко брейкпойнта, но не се възползва от тях и бе наказана за това. Павлюченкова проби подаването на съперничката си за 3:1 и по всичко изглеждаше, че ще има изненадваща 1/2-финалистка в надпреварата. Италианката обаче върна пробива в седмия гейм, а след това осъществи още един в 11-ия гейм. Вторият сет приключи след точно 60 минути игра при резултат 7:5.

Третата част бе изключително напрегната. Световната номер 5 започна изключително силно с два пробива и така поведе с 3:0. Павлюченкова върна един в четвъртия гейм, но допусна нов за 1:4. Италианката доведе резултата до 5:1 в своя полза, но дори и при този аванс бе затруднена да сложи край на мача. Павлюченкова направи нови два пробива за 5:3 и 5:5, като по този начин върна интригата в срещата. Скиавоне демонстрира класа в 11-ия гейм, в който отново измъкна сервис гейма на съперничката си. Въпреки че пропусна два мачбола, италианката не сгреши при третата си възможност и се класира за 1/2-финалите.