На Ли на 1/4-финал в Париж - продължава да твори история

Китайката На Ли се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Шестата поставена в схемата победи Петра Квитова (Чехия) с 2:6, 6:1, 6:3 за 1:44 часа. На Ли стана първата китайка, която достига до четвъртфиналите на всичките четири турнира от Големия Шлем.

Квитова направи два пробива в първия сет, а във втория 9-ата в схемата чехкиня загуби на два пъти подаването си, Ли спечели пет поредни гейма и изравни резултата. Китайката допусна пробив във втория гейм на третия сет, но Квитова не успя да продължи добрата си серия, загуби финалните шест гейма в мача и напусна турнира.

В следващия кръг съперничка на На Ли ще бъде победителката от мача между Виктория Азаренка (Беларус) и Екатерина Макарова (Русия).