Очаквайте в 15:00 Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Рафа срещу Иснър в първия кръг на "Ролан Гарос”, Вожняцки започва с 40-годишна

Номер 1 в схемата и петкратен шампион Рафаел Надал (Испания) ще срещне Джон Иснър (САЩ) в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Испанецът, който спечели титлата през 2005, 2006, 2007, 2008 и 2010 година, е в една част на схемата с Анди Мъри. В другата половина за Новак Джокович и Роджър Федерер, които могат да се срещнат на полуфиналите. На четвъртфинал евентуален съперник на Рафаел Надал, който има 38 победи и само 1 загуба на "Ролан Гарос", може да е номер 5 в схемата Робин Сьодерлинг (Швеция). Надал загуби от Сьодерлинг в четвъртия кръг през 2009 година. Сред другите евентуални четвъртфинални двойки са номер 2 в света Новак Джокович (Сърбия), който има серия от 37 поредни победи този сезон, срещу номер 6 Томаш Бердих (Чехия).

В първия кръг Джокович ще играе с Тимо Де Бакер (Холандия). Бившият номер 1 в света и носител на 16 титли от Големия Шлем Роджър Федерер (Швейцария) на четвъртфиналите може да играе с номер 7 Давид Ферер (Испания), а в първия кръг среща друг испанец - Фелисиано Лопес. Номер 4 в схемата Анди Мъри (Великобритания) ще стартира в турнира срещу квалификант.

При жените шампионката от миналата година и номер 5 в схемата Франческа Скиавоне (Италия) ще стартира защитата на трофея си срещу американката Мелани Один. На четвъртфиналите Скиавоне може да срещне номер 3 Вера Звонарьова (Русия). Световната номер 1 Каролине Вожняцки (Дания) ще играе в първия кръг с 40-годишната японка Кимико Дате-Крум. На четвъртфиналите Вожняцки може да срещне миналогодишната финалистка Саманта Стоусър (Австралия). Номер 2 схемата и четирикратна шампионка Ким Клайстерс (Белгия), която ще участва на "Ролан Гарос" за пръв път след 2006 година, ще има за съперничка в първия кръг номер 100 в света Анастасия Якимова (Беларус).

На четвъртфиналите обаче Клайстерс може да се изправи срещу бившата номер 1 Мария Шарапова (Русия). Четвъртата евентуална четвъртфинална двойка е номер 4 Виктория Азаренка (Беларус) и 6-ата поставена На Ли (Китай).