Очаквайте в 15:00 Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Скиавоне изхвърли Пиронкова от Брюксел (видео)

Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира на клей в Брюксел (Белгия) с награден фонд 618 000 долара, след като допусна поражение с 2:6, 5:7 срещу шампионката от "Ролан Гарос" през миналата година Франческа Скиавоне. Това бе четвърта победа за италианката срещу българката от общо четири сблъсъка между двете. Във втория кръг на надпреварата световната номер 5 ще се изправи срещу американката Ирина Фалкони, която надделя със 7:5, 6:3 над чешката представителка Зузана Ондрашкова.

Двубоят започна повече от интересно, като до шестия гейм на първия сет двете тенисистки така и не успяваха да спечелят собствените си подавания. В тези начални минути 30-годишната Скиавоне изпитваше сериозни трудности с първия си сервис, а Пиронкова се възползва по най-добрия начин от това. 23-годишната пловдивчанка блесна с чудесни печеливши удари от форхенд във втория гейм, които й донесоха пробив на нула. Така с пробив във всеки гейм се стигна до 3:2 в полза на италианката, след което тя най-сетне успя да вземе собственото си подаване за 4:2. Пиронкова, която е 34-а в световната ранглиста, допусна още един пробив в седмия гейм, а след 33 минути престой на корта загуби сета при 2:6.

Българката не спечели нито един от сервис геймовете си в първата част, но ситуацията се промени във втория сет. Цвети реализира ранен пробив за 2:0 и показа, че има сили за нещо в мача. В третия гейм при собствен сервис тя поведе с 40:15, но допусна изравняване, след което спаси цели четири брейкпойнта, но се пропука при петия. Българката бе изправена до стената и в петия гейм, когато спаси нова точка за пробив. Силите на двете тенисистки бяха изравнени до 11-ия гейм, в който Скиавоне нанесе решаващия си удар. Пробив за 6:5, след което и солиден сервис гейм й донесоха победата след час и 28 минути игра на централния корт.

Това бе шеста поредна загуба в първи кръг за Пиронкова от началото на годината, а през следващата седмица тя ще участва на Откритото първенство на Франция по тенис. В днешния двубой срещу Скиавоне българката излезе на корта с бинтовани ляво рамо и дясно бедро.