Неуязвимият Джокович се класира на финала в Маями (видео)

Световният номер 2 Новак Джокович записа 25-а поредна победа и 23-а от началото на 2011 година. Сръбският тенисист разгроми с 6:3, 6:1 американеца Марди Фиш на полуфиналите на турнира от серията "Мастърс" в Маями и остава непобеден през този сезон. Джокович спечели последователно Откритото първенство на Австралия, турнира в Дубай, състезанието от серията "Мастърс" в Индиън Уелс и сега вече е само на една победа от нов триумф в кариерата си. Шампионът в Маями от 2007 година ще играе за трети път на финала в този турнир и ще спори за трофея с победителя от другия полуфинал, в който един срещу друг се изправят Рафаел Надал (Испания) и Роджър Федерер (Швейцария).

Мачът между Джокович и Фиш бе прекъснат заради дъжд при резултат 2:2 в първия сет. След подновяването на играта Фиш пропусна брейкпойнт и още в следващия гейм допусна пробив в подаването си. Джокович поведе с 5:2 и не позволи първия сет да му се изплъзне, въпреки че при 5:3 и сервис на сърбина, американецът поведе с 40:15. Поставеният под номер 14 в схемата Фиш обаче така и не успя да реализира нито една от общо четирите си възможности за пробив в двубоя. Във втория сет Джокович даде само гейм на съперника си, записа шеста победа от шест мача срещу Фиш и вече очаква противника си на финала.