Финалът на турнира в Токио между испанеца Рафаел Надал и шотландеца Анди Мъри предложи някои доста интересни разигравания, както би могло и да се очаква, когато на корта един срещу друг са двама от четиримата най-силни тенисисти в света. Мъри загуби първия сет, но спечели следващите два доста убедително, давайки само два гейма на съперника си - 3:6, 6:2, 6:0. Британецът е първият играч през тази година, станал шампион на сингъл и двойки в един турнир. Вдъхновен от успеха си в турнира поединично, Анди триумфира и на двойки заедно с брат си Джейми. Любопитното е, че за първи път в кариерата си Анди Мъри достига до финалите на сингъл и двойки в рамките на един турнир. Интересно за отбелязване е и това, че Мъри е първият тенисист в последните 20 години, успял да постигне крайни победи на сингъл и двойки в Токио след шведската легенда Стефан Едберг през 1991.

С триумфа си на Откритото първенство на Япония 24-годишният Мъри затвърди отличната си форма в последните месеци. Шотландецът има само една загуба в последните си 22 мача - от Надал на 1/2-финалите на "Ю Ес Оупън". Преди това той нанесе втората загуба за сезона на сръбската звезда Новак Джокович на финала в Синсинати през август, а преди седмица спечели и турнира в Банкок, където на 1/4-финалите спря най-силния български тенисист Григор Димитров.

Предлагаме ви видео с най-любопитните моменти от финала в Токио между Мъри и Надал.