Дузпа в края носи победа на Челси, Хуан Мата дебютира с гол

Челси извоюва труден успех с 3:1 над новака в английския елит Норич Сити, въпреки че до 82-ата минута резултатът на "Стамфорд Бридж" бе равен 1:1. Момчетата на Андре Вилаш-Боаш взеха победата главно благодарение на дузпа, спечелена от халфа Рамиреш, изпреварил стража на гостите Джак Ръди и изкарал му червен картон. От бялата точка Франк Лампард разстреля резервата Ръд за 2:1, а в 10-ата минута на даденото от съдията продължение новото попълнение Хуан Мата оформи крайното 3:1.

Преди това десният бранител на Челси Жозе Босингва откри резултата с феноменален удар в 6-ата минута, но грешка на Енрике Иларио и Бранислав Иванович позволи на Грант Холт да изравни за Норич в 63-ата. Въпреки това Челси показа дух за втори пореден път пред собствена публика през този сезон, за да измъкне успеха.

Защитникът Босингва даде преднина на Челси с фантастичен удар от над 20 метра, препарирал стража на Норич. Така "сините" получиха ранен аванс, но съвсем не показваха играта, която феновете им искат да виждат и гостите от Норич пропуснаха няколко добри положения за гол през Енрике Иларио.

Все пак закономерното се случи двайсетина минути след началото на втората част, когато стражът на домакините Иларио се сблъска с Бранислав Иванович при опит да боксира центриране в наказателното си поле и това позволи на Грант Холт да прати майсторски топката в мрежата на домакините за 1:1.

Лощите новини за домакините продължиха да се сипят една след друга, след като малко след изравнителното попадение на Норич след тежък сблъсък с вратаря на гостите на терена се строполи Дидие Дрогба. Той трябваше да напусне терена, като на негово място се появи Никола Анелка.

Именно включването на французина и новото попълнение на домакините Хуан Мата оказа доста положително влияние върху играта на Челси и малко след влизането им в игра домакините успяха отново да поведат в резултата.

Рамиреш се откъсна зад защитата на "канарчетата" и изпревари вратаря Ръди, след което бе съборен и това доведе до дузпа и червен картон за стража на гостите. От бялата точка Франк Лампард разстреля резервния вратар Ръд за 2:1.

До края на мача домакините стигнаха до още един гол, дело на новото им попълнение Хуан Мата, който открадна топката от бранител на домакините и след самостоятелен пробив реализира за крайното 3:1.