Григор отпадна на осминафиналите в Лос Анджелис

Първата ракета на България Григор Димитров не можа да преодолее осминафиналната фаза на силния турнир в Лос Анджелис. Хасковлията, който в предишната фаза отстрани германеца Томи Хаас, отпадна след загуба с 4:6, 3:6 от представителя на домакините Алекс Богомолов. Въпреки че повечето букмейкъри и специалисти даваха предимство на Димитров, той допусна доста грешки и позволи на съперника си да запише убедителна победа.

Григор поддържаше равновесието на корта до 3:4 в първия сет, когато направи две двойни грешки и загуби подаването си. Българинът моментално върна пробива, но последва нов загубен гейм при негов сервис и сета отиде в сметката на Богомолов.

Началото на втората част бе още по-обезкуражаващо за родния тенисист. Той изостана с 0:3, а когато стабилизира играта си, вече бе късно. Димитров се възползва от възможността да пробие подаването на американеца при 2:4, но загуби следващите два гейма, а с това и мача.

Гриша остави в статистиката 3 аса и 3 двойни грешки, а освен това записа по-слаби показатели при вкарания първи сервис.

Следващата седмица българинът ще играе на турнира във Вашингтон с награден фонд $ 1 165 500.