Сьодерлинг обърна Хюит в страхотен трилър, Дел Потро наказа белгиец

Световният номер 5 Робин Сьодерлинг навакса изоставане от два сета, за да победи бившия номер 1 Лейтън Хюит с 6:7 (5), 3:6, 7:5, 6:4, 6:4 в мач от втория кръг на "Уимбълдън" след 3 часа и 54 минути престой на Централния корт в "Ол Ингланд Клъб". Така в следващата фаза шведът ще се изправи срещу Игор Андреев или Бърнанрд Томич.

При 5:5 гейма в третия сет 26-годишният Сьодерлинг бе на два гейма от отпадането, но именно тогава той реализира пробив и даде началото на страхотния обрат в двубоя. Отново късен пробив на шведа в четвъртия сет доведе до изравняване на частите и вкарване на мача в решаваща пета част. Хюит, който е шампион от изданието през 2002 година, осъществи пробив за 2:1 в петия сет, но още в следващото подаване самият той се пропука. 30-годишният австралиец, който в момента едва 130-и в световната ранглиста, сервираше за оставане в мача при 4:5, но допусна пробив, с което приключи и участието му в надпреварата. Това бе едва вторият случай от общо 95 мача на Хюит в турнири от Големия шлем, в който той води с два сета, но в крайна сметка губи.

Мачът бе пети между австралиеца и Сьодерлинг и втори успех за шведа.

В друг сблъсък от втория кръг шапионът от US Open през 2009 година Хуан Мартин дел Потро елиминира белгиеца Оливие Рошу с 6:7 (7), 6:1, 6:0, 6:4 и така го очаква мач срещу 15-ия в схемата Жил Симон (Франция). Той, от своя страна, се справи със 7:6 (3), 6:4, 7:5 с представителя на Израел Дуди Села. Аржентинецът Давид Налбандян, поставен под номер 28 в схемата, победи австриеца Андреас Хайдер-Маурер с 6:3, 3:6, 6:4, 6:4. Ксавие Малис се наложи над 20-ия поставен Флориан Майер с 1:6, 6:3, 6:2, 6:2, а напред в турнира продължава и Микаел Льодра (Франция). Той се наложи с 6:2, 4:6, 6:2, 6:3 над бразилеца Рикардо Мело. Чилиецът Фернандо Гонсалес пък нямаше проблеми срещу Рик де Вьост (Южна Африка) - 6:4, 6:4, 6:4. Изненадващо 13-ият в схемата Виктор Троицки напусна турнира след поражение с 6:7 (5), 4:6, 4:6 срещу Йен-Сун Лу.