Григор довърши започнатото

Първата ракета на България Григор Димитров се класира за втория кръг на "Уимбълдън", след като победи Седрик Марсел-Щебе (Германия) със 7:5, 7:5, 7:6 (5). Така 20-годишният хасковлия ще мери сили в следващата фаза с французина Жо-Вилфред Цонга, който елиминира Жо Соеда (Япония) с 6:3, 7:6 (4), 6:2. Григор и Щебе започнаха мача си вчера, но заради настъпилата тъмнина срещата бе прекъсната при аванс от два сета за българина и 3:3 гейма в треата част. Днес 62-ият в ранглистата българин довърши започнатото и си осигури място във втория кръг на престижната надпреварата за първи път в кариерата си.

След подновяването на играта силите на корта бяха много изравнени. До възможност за пробив така и не се стигна, като двамата тенисисти взимаха подаванията си без проблеми. В крайна сметка изходът на третия сет бе решен в тайбрек. В него резултатът се движеше точка за точка до 5:5. При 6:5 най-добрият ни тенисист получи възможност да сложи край на спора и се възползва след 30 минути престой на корта в днешния ден. Това е втора победа за Димитров срещу 20-годишния Щебе. Предишната им среща бе през 2010 година на турнира на клей в Женева.

Ако успее да преодолее съпротивата на Цонга в следващия си двубой, Григор ще стане първият български тенисист, достигнал до третия кръг в надпреварата от Големия шлем. Успехи в основната схема на мейджър турнири до момента имат само Орлин Станойчев и настоящата ни първа ракета. Както е известно, заради дъжда в Лондон днес бяха отложени и мачовете на двойки. Хасковлията ще си партнира с Дмитрий Турсунов в сблъсъка срещу Александът Долгополов и Ксавие Малис. Мачът е предвиден за четвъртък, като тогава е и двубоят на Димитров на сингъл срещу Цонга.

Българинът завърши мача с 3 аса, 3 двойни и 30 непредизвикани грешки, както и 31 печеливши удари. Същите показатели при 208-ия в света Щебе бяха съответно 3, 3, 28 и 21.