Нефтохимик обърна Ботев с 3:2 в Луковит

Луковитските волейболисти на Ботев пропуснаха да отбележат първа победа в шампионата, като преклонят Нефтохимик 2010 (Бургас) и с това да сътворят поредната изненада в първенството. До изненада обаче не се стигна, а гостите надделяха в трудната петгеймова битка с 3:2 (19:25, 20:25, 25:18, 25:18, 15:13).

Бургазлии направиха истинско геройство, като обърнаха мача от 0:2 до 3:2, а за домакините остава огромното съжаление от пропуснатия шанс. А такъв определено имаше след страхотната игра на Иван Максимов, Иван Чипилов и Георги Петров, каквито изяви местната публика не бе виждала от началото на шампионата. Спечелването на първите два гейма обаче като чели им изигра лоша шега и те сякаш предсрочно се видяха победители, като концентрацията падна. Това бе усетено от гостите, които се възползваха от ситуацията и наказателната реакцията не закъсня, а геймовете станаха 2:2.

В петата решителна част домакините отново имаха шанс да затворят мача в своя полза, като поведоха със 7:5, но двете точки аванс не бяха достатъчни и бургазлии направиха пореден обрат, като се измъкнаха със зъби и нокти победата в трудното гостуване.