ЦСКА поведе на Нолико, но загуби с 1:3 в Шампионската лига (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на ЦСКА записа трета поредна загуба в тазгодишната Шампионска лига. Момчетата на треньора Александър Попов загубиха гостуването си на белгийския Нолико (Маасейк) с 3:1 (25:27, 25:16, 25:22, 25:20) в мач от 3-ия кръг в Група "А", игран тази вечер пред около 3000 зрители в зала "Лото Доум".

Срещата започна равностойно до 4:4, след което "червените" поведоха с 6:4 след блок-аут на канадеца с британски паспорт Джейсън Халдън и грешка на домакините и 8:6 след блокада на Светозар Иванов. Постепенно Нолико изравни при 10:10 след атака на латвиеца и Херманс Еглескалнс и ас на разпределителя Матиас Валкиерс. Армейците си върнаха преднината при 13:11 след нова блокада на Зарко Иванов, а след това с 15:12 след ас на Халдън и 16:13 след бърза атака през центъра на Зарко Иванов. Двата отбора продължиха равностойно до 23:20 след две грешки на белгийците, но след това ЦСКА допусна изравняване при 24:24 след контри на Кевин Клинкенберг и Питер Верхеес през центъра, което накара Сашо Попов да вземе тайм-аут. В крайна сметка българските шампиони измъкнаха гейма с 27:25 след успешна атака на опитния Ивайло Стефанов и блокада на Халдън.

В началото на втората част Нолико дръпнаха с 3:1 след грешка на армейците и контра на Кевин Клинкенберг, но ЦСКА веднага изравни при 4:4 след атаки на Джейсън Халдън и Ивайло Стефанов. Все пак техническата пауза дойде при 8:5 за белгийците след грешка на Халдън и две атаки на Херманс Еглескалнс. Разликата леко нарасна при 11:7 след две контраатаки през центъра на Питер Верхеес. Въпреки прекъсването за Сашо Попов, резултатът стана 14:7 след контри на камерунеца Нейтън Вунембайна и Питер Верхеес и ас на Симон Ван Де Вурде, а след това 16:8 след нова контра на Кевин Клинкенберг. Междувременно влезлият като резерва за "червените" Владислав Александров се контузи, след като стъпи накриво. Момчетата на Витал Хейнен запазиха предимството си до 22:15, след което спокойно спечелиха с 25:16 след две атаки на влезлия като резерва Ванес Росиерс.

Наставникът на ЦСКА Сашо Попов започна третия гейм с Теодор Салпаров като либеро на мястото на Антон Василиев. "Червените" поведоха при 6:4 след атака на Велизар Кьосев и аут на Херманс Еглескалнс, но Нолико съумя да изравни при 7:7 след атака на Нейтън Вунембайна и блокада на Кевин Клинкенберг. Независимо от това, техническата пауза дойде при 8:7 за армейците след пусната топка на разпределителя Николай Иванов. Последва обрат и 10:8 за домакините след видима грешка на съдиите и контра на латвиеца Еглескалнс. ЦСКА стигна до 10:10 след блок-аут и ас на Ивайло Стефанов, но белгийците отново поведоха с 12:10 след аут на Кьосев и ас на Клинкенберг. До второто техническо прекъсване разликата стана 16:12 след две атаки на камерунеца Нейтън Вунембайна и жълт картон за капитана и разпределител на ЦСКА Николай Иванов за оспорване на съдийско решение. Двата отбора продължиха точка за точка до 23:19, след което Нолико затвори гейма при 25:22 след атака на Ванес Росиерс.

Четвъртата част тръгна много добре за българите, които дръпнаха с 8:4 след две отлични блокади на Евгени Иванов - Пушката и грешка на Питер Верхеес. Постепенно домакините стопиха изоставането си до 10:9 след блокада на Верхеес и колективна грешка на армейците. За пореден път двата тима продължиха равностойно до 15:15, но втората пауза дойде при 16:15 за Нолико след контра на влезлия като резерва холандец Йелте Маан. Разликата леко нарасна при 19:17 след блокада на Нейтън Вунембайна, което накара Сашо Попов да вземе тайм-аут. Независимо от това, разликата набъбна до 22:17 след ас на Маан и контра през центъра на Верхеес, след което домакините спокойно спечелиха гейма с 25:20 след успешна атака на завърналия се в игра латвиец Херманс Еглескалнс, а с това и мача с 3:1.

Най-резултатен за ЦСКА бе новото попълнение Джейсън Халдън с 16 точки (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака), а опитният Ивайло Стефанов завърши с 14 точки (1 ас, 39% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане), но и това не се оказа достатъчно. За тима на Нолико камерунецът Нейтън Вунембайна реализира 15 точки (1 блок, 54% ефективност в атака и 58% перфектно посрещане), а центърът Питер Верхеес добави 14 точки (3 блока и 61% ефективност в атака) за успеха.

Така белгийските волейболисти излязоха на първо място във временното класиране със 7 точки след 2 победи и 1 загуба и мач повече, докато "червените" остана на последното 4-то място без победа до сега. Следващата седмица Нолико връща гостуването на ЦСКА в мач от 4-ия кръг. Мачът е в сряда (21 декември) от 19:00 часа в зала "Арена Армеец" и ще бъде предаван пряко по телевизията bTV action.

НОЛИКО (МААСЕЙК) - ЦСКА 3:1 (25:27, 25:16, 25:22, 25:20)

НОЛИКО: Херманс Еглескалнс, Кевин Клинкенберг, Матиас Валкиерс, Питер Верхеес, Симон Ван Де Вурде, Нейтън Вунембайна - Берт Дерконинген-либеро
Старши-треньор: Витал Хейнен
ЦСКА: Николай Иванов 2, Ивайло Стефанов 14, Евгени Иванов 12, Джейсън Халдън 16, Велизар Кьосев 7, Светозар Иванов 8 - Теодор Салпаров-либеро (Георги Манчев 1, Владислав Александров, Теодор Салпаров-либеро)
Старши-треньор: Александър Попов.

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача НОЛИКО - ЦСКА 3:1 - ТУК!!!