Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

ЦСКА отнесе Левски с 3:0 във "вечното" дерби на Суперлигата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният шампион на България ЦСКА записаха 8-ма победата в Суперлигата. Момчетата на треньора Александър Попов спечелиха "вечното" дерби, след като отнесоха като гости Левски Волей с 3:0 (25:16, 25:16, 25:16) в мач от 8-ия кръг, игран тази вечер в зала "Сиконко" в столицата.

Шампионите започнаха по-добре и поведоха с 5:2 след атака през центъра на Евгени Иванов и контра блок-аут на Емилиян Мирчев. Техническата пауза, пък дойде при 8:5 за ЦСКА след успешна атака на Велизар Кьосев. Разликата набъбна до 11:6 след грешка на Симеон Александров. Въпреки това, преднината на "червените" нарасна до 16:9 след нова атака на Мирчев. Междувременно разпределителят на Левски и националния отбор Георги Братоев се контузи. Двата отбора продължиха равностойно до 20:13, след което ЦСКА спокойно взе гейма с убедителното 25:16 след сервис в аут на Симеон Александров.

И втората част тръгна добре за момчетата на Сашо Попов, които дръпнаха с 4:2 и 8:3 след две грешки на "сините" и блокада на Светозар Иванов. Преднината стана 12:5 след две атаки на Мирчев и опитния Ивайло Стефанов. До второто техническо прекъсване разликата стана 16:7 след грешка на Симеон Александров и контра на Ивайло Стефанов. "Червените" продължиха да увеличават предимството до 23:14 след технично отиграване на разпределителя Николай Иванов и грешка на Иван Латунов, след което спечелиха гейма с 25:16 след блок-аут на Ивайло Стефанов.

Армейците продължиха със силната си игра и в третия гейм, като дръпнаха с убийственото 8:2, а след това с 13:5 след ас на Светозар Иванов. Втората техническа пауза дойде при 16:8 след два бомбени аса на Ивайло Стефанов. Резултатът стана 18:9 след ас на влезлия като резерва Андрей Николов, след което ЦСКА без проблеми с 25:16 след сервис в аут на "сините".

Ивайло Стефанов стана най-резултатен за "червените" с 12 точки (1 ас, 52% ефективност в атака и 60% перфектно посрещане), а Велизар Кьосев добави 11 точки (1 блок, 1 ас, 75% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за успеха.

За тима на Левски Симеон Александров също реализира 12 точки (1 блок, 58% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане).

Така "червените" останаха 2-ри във временното класиране с 22 точки след 8 победи и 2 загуби и мач повече от лидера Пирин Балканстрой, който в момента играе с Монтана, а левскарите се смъкнаха на 8-мо място с 11 точки след 3 победи и 5 загуби. В следващия кръг ЦСКА е домакин на Арда (Кърджали), а Левски гостува на Славия. Срещите са съответно в петък (9 декември) от 17:00 часа и в събота (10 декември) от 17:30 часа.

ЛЕВСКИ ВОЛЕЙ - ЦСКА 0:3 (16:25, 16:25, 16:25)

ЛЕВСКИ: Денис Чавдаров 5, Димитър Маринков 1, Иван Дамянов 6, Симеон Александров 12, Георги Братоев 4, Василий Петров 4 - Ивайло Лалов-либеро (Стефан Стоянов 1, Иван Латунов 2, Златко Кьосев 2, Цветан Петров 5, Георги Топалов)
Старши-треньор: Георги Петров
ЦСКА: Евгени Иванов 8, Велизар Кьосев 11, Емилиян Мирчев 8, Ивайло Стефанов 12, Светозар Иванов 5, Николай Иванов 3 - Антон Василиев-либеро (Андрей Николов 2, Веселин Илиев)
Старши-треньор: Александър Попов.

Статистика: Росен Русинов (скаутмен на Левски Волей)

Снимка: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ ВОЛЕЙ - ЦСКА 0:3 - ТУК!!!