Ковар и Омръчен с най-високи оценки от Мачерата

Хърватският капитан на новия волейболен шампион на Италия Лубе Банка Марке (Мачерата) Игор Омръчен и чехът с италиански паспорт Иржи Ковар получиха най-високите оценки дадени от най-големия италиански волейболен сайт volleyball.it на играчите на Мачерата в драматично спечеления финал (V-Day) с 3:2 гейма над Мачерата снощи. Колегите от volleyball.it са дали оценка и като цяло на отбора на Мачерата.

7,5 - МАЧЕРАТА (за целия сезон) - Със спечелването на Скудетото спасиха един нулев сезон. Браво за обрата и характера, който показаха след изразително загубените първи два гейма и най-вече за това, че продължиха да вярват, че могат да успеят.

8 - КОВАР (12 точки, 1 блок, 1 ас, 50% ефективност в атака, 80% позитивно и 60% перфектно посрещане) - Той се яви като жокер. Първо влезаше като резерва, а след това замени Савани, който изпитваше болки в гърба. В тайбрека се оказа неизползваем. Обявиха го за MVP на мача, защото промени темпото в атака на "червено-белите".

8 - ОМРЪЧЕН (20 точки, 1 блок, 3 аса, 47% ефективност в атака) - Капитанът, който спечели Скудетото за първи път, игра феноменално в тайбрека (9 точки, от които 2 аса). В средата на мача играта му бе слаба за неговите стандарти. Стана топреализатор на срещата и спечели своебразния двубои на диагоналите с Щокър.

7,5 - ЕКЗИГА (69% позитивно и 56% перфектно посрещане) - Този път той се отличи най-много в посрещане и защита. Понякога хващаше топки, които изглеждаше, че вече са докоснали земята и покриваше голяма част от полето в защита.

7,5 - ПАЙЕНК (6 точки, 67% ефективност в атака) - Започна като титуляр в четвъртия гейм, за да осигури по-голяма свежест в играта през центъра и да ангажира един от Тренто да го следи постоянно. Справи се добре и на сервис, но без да отбележи директни точки.

7 - ТРАВИЦА (5 точки, 3 блока, 1 ас) - Имаше няколко неточности при мрежата и на сервис, но не загуби ясния си поглед върху играта. Изпълняваше много добър начален удар, който често затрудняваше посрещането на Тренто.

7 - ЛАМПАРИЕЛО - Влизаше като второ либеро. Беше точен и имаше няколко решаващи спасявания.

6,5 - ПАРОДИ (12 точки, 2 блока, 3 аса, 28% ефективност в атака, 67% позитивно и 52% перфектно посрещане) - След ужасното 0 от 7 в атака във втория гейм и принудителната смяна на Савани за малко се превърна в основа на атака на Мачерата. Записа 2 аса така, както той си може. Приключи мача обаче пак слабо.

6,5 - СТАНКОВИЧ (6 точки, 1 блок, 71% ефективност в атака) - Беше като наблюдател в първите два гейма, но след това стана по-активен и Травица го търсише все повече. Опитваше да намери правилното си място на блокада.

5,5 - САВАНИ (8 точки, 2 аса, 32% ефективност в атака, 44% позитивно и 17% перфектно посрещане) - Бе сменен при 5:3 в четвъртия гейм заради проблеми с гърба. До този момент се опитваше да намери играта си, но без успех (5 грешки от сервис и 3 в атака). Въпреки това, сезонът му беше страхотен.

5 - ПОДРАСЧАНИН (8 точки, 1 блок, 1 ас и 55% ефективност в атака) - Беше като играч в сянка. Независимо, че е един от най-силните центрове в света, Джулиани го смени след гейм и половина. Но когато дойде тайбрека, той беше различен.

ФОТОГАЛЕРИЯ от V-DAY 2012: ТРЕНТО - МАЧЕРАТА 2:3 - ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от V-DAY 2012: ТИТЛА И РАДОСТ ЗА МАЧЕРАТА, БОЛКА ЗА ТРЕНТО!!!