Епизод IV: Мачерата - Тренто в битка за ШЛ! Гледайте мача ТУК!!!

Сагата "Междузвездни войни" намери нова превъплъщение във волейболната битка на Апенините. Шампионите и носители на Купата и Суперкупата на Италия от Тренто ще се изправят днес за 4-ти път от началото на сезона срещу споя опонент №1 на Ботуша Лубе Банка Марке (Мачерата) в първи мач от плейоф 6 на Шампионската лига на Европа.

Мачерата е домакин на първата среща тази вечер от 21,30 часа в зала "Палазето Дело Спорт Фонтескодело". Двубоят ще бъде предаван пряко по спортната онлайн телевизия Laola1.tv.

Двата тима изиграха титаничен сблъсък само преди 3 дни, когато на финала за купата на Италия в "Пала Лотоматика" в Рим пред 5600 зрители Тренто обърна Мачерата с 3:2, след като губеше с 0:2 и 18:13 в третата част.

Матей Казийски, Цветан Соколов и компания и техният наставник Радостин Стойчев изиграха още два мача срещу Мачерата от началото на сезона. На 17 октомври 2011 година Мачерата нанасе в "Пала Тренто" първата загуба на Тренто в италианската Серия А1, след като го победи с 3:2. това стана няколко дни, след като Матей Казийски, Цветан Соколов и Радостин Стойчев спечелиха световното клубно първенство в Доха.

На 28 януари Тренто победи Мачерата като гост категорично с 3:0.

В днешната среща двамата наставници Алберто Джулиани и Радостин Стойчев едва ли ще направят промени в съставите си, с които играха един срещу друг преди 3 дни в Рим. Очаква се Матей Казийски да е титуляр за трентинци, а Цветан Соколов резерва.

За да се класират за финалната четворка в Лодз (Полша) на 17 и 18 март Мачерата или Тренто трябва да спечелят двата мача или ако се стигне до разменени победи да спечелят "златния гейм".