Азаренка и Стоусър с нови победи в Доха

Водачката в световната ранглиста и номер 1 в основната схема Виктория Азаренка от Беларус се класира за полуфиналите на турнира в Доха (Катар) с награден фонд 2168400 долара. Азаренка победи Янина Викмайер от Белгия с 6:0, 6:4 за 67 минути. Шампионката от Откритото първенство на Австралия направи шест пробива в мача и допусна два. Шампионката от Откритото първенство на САЩ Саманта Стоусър (Австралия) също се класира за полуфиналите.

Поставената под номер 3 в схемата Стоусър загуби сет, но отстрани на четвъртфиналите Моника Никулеску от Румъния с 6:2, 2:6, 6:3 за 1:44 часа. Петата в световната ранглиста поведе с 5:0 в първия сет, но във втория позволи съперничката й да поведе с 4:1. В решаващата трета част Стоусър поведе с 3:0, но Никулеску изравни. Последваха три поредни гейма за австралийката, с които тя спечели двубоя.

На полуфиналите Стоусър ще играе с победителката от мача между Марион Бартоли (Франция) и Луцие Шафаржова (Чехия).