Доби Рабаджиева с 15 точки при победа на Рабита

Добриана Рабаджиева игра два гейма и стана топреализатор на мача от деветия кръг в азербайджанската Суперлига, в който нейният Рабита (Баку) разгроми Локомотив-Баладжари (Баку) с 3:0 (25:12, 25:6, 25:16).  Българската националка влезе в игра от началото на втората част и за два гейма наниза 15 точки (3 аса, 11 атаки / 73%, 1 блокада).  Въпреки че игра като диагонал, Доби посрещна и 6 сервиса, като в половината от случаите се справи добре.

С важна победа над силен съперник се поздрави отборът на Лора Китипова Игтисадчи (Баку) – 3:2 (22:25, 25:22, 25:23, 24:26, 18:16) срещу Бакъй (Баку).  Българската разпределителка влезе в игра от ъгъла само през третия гейм.

В другия мач от кръга Азеррейл (Баку) надигра Азерьолсервис (Баку) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:22) и излезе начело в класирането.  Железничарките имат 13 точки от 7 мача, следвани от Бакъй с 13 точки от 8 мача, Рабита с 12 точки от 6 мача, Игтисадчи с 11 точки от 7 мача и Локомотив (Баку) на Диана Ненова, Мария Филипова и Кремена Каменова, който почива в този кръг, с 9 точки от 6 мача.