Мерсин изненада Бешикташ, Делев не игра (видео)

Отборът на Мерсин изненада като гост Бешикташ и го победи с 1:0 в мач от 24-ия кръг на турското първенство. Българският нападател на Мерсин Спас Делев обаче не игра, като дори не бе на пейката. Бившият футболист на ЦСКА получи травма срещу Фенербахче преди дни. Попадението реализира Ердал Киликарслан в 43-ата минута. Бешикташ дори завърши срещата с 10 души, след като португалската звезда Рикардо Куарешма получи директен червен картон в 84-ата минута. Крилото се бе появило в игра половин час по-рано на мястото на Еду.

Бешикташ е трети в класирането и изостава на 6 точки зад лидера Галатасарай и на 3 от втория Фенербахче. Мерсин пък се изкачи на 11-а позиция, като събра 30 точки.