Серина продължава напред контузена, водачката в схемата отпадна в Бризбейн

Бившата номер 1 в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) получи контузия в глезена, но се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Бризбейн (Австралия). Поставената под номер 4 Уилямс надделя над Бояна Йовановски (Сърбия) с 6:2, 6:4. 30-годишната американка сервираше за победата при 5:3 във втория сет, когато стъпи накриво и изкълчи левия си глезен. След 10-минутна медицинска пауза 13-кратната шампионка от турнирите от Големия шлем се завърна на корта с превръзка на контузеното място. Уилямс допусна пробив в гейма, но веднага след това спечели отново подаването на съперничката си, за да триумфира в мача. Травмата обаче поставя под въпрос участието й на Откритото първенство на Австралия, което започва на 16 януари.

"Очаквам всичко да бъде наред. Мисля, че ще мога да продължа в турнира, но няма да рискувам. Ще преценя утре, когато се събудя и видя как се чувствам. За мен здравето е най-важно, така че не мога да бъда категорична в този момент", коментира американката, която на четвъртфиналите трябва да играе срещу Даниела Хантухова от Словакия.

Поставената под номер 1 Саманта Стоусър (Австралия) претърпя ново разочарование в родния си град. Тя отпадна за втора поредна година във втория кръг на турнира, този път след поражение от Ивета Бенешова (Чехия) с 4:6, 2:6. За 28-годишната Бенешова това беше едва четвърти успех срещу състезателка от Топ 10 в кариерата й. Любопитното е, че в предишните си четири мача срещу номер 6 в света Стоусър тя не беше успявала да спечели дори сет.

На четвъртфиналите 54-ата в класацията на WТА чехкиня ще срещне шампионката от Откритото първенство на Австралия Ким Клайстерс (Белгия). Напред продължава и шестата в схемата Йелена Янкович (Сърбия), която се справи с рускинята Нина Братчикова с 6:3, 6:2. Естонката Кая Канепи пък победи във втория кръг номер 7 Анастасия Павлюченкова (Русия) с 6:0, 6:3.