Етър за малко да бие четвъртия в Турция

Етър направи 1:1 като гост на Генчлербирлиги във втората си контрола в Турция. Отборът на нарочения за гонене Цанко Цветанов водеше до 80-ата минута, но грешка на резервния вратар Радослав Рашков позволи на домакините да изравнят. Преди това "виолетовите" бяха повели в резултат чрез Йоан Пивати в 52-ата минута. Генчлербирлиги има една победа и две ремита от първите си три мача за сезона в елитната турска дивизия, като заема 4-о място. През миналия шампионат пък тимът от Анкара финишира на 9-а позиция.

Етър стоеше по-добре на терена през по-голямата част от двубоя. В края на първото полувреме обаче Пивати и Атанас Атанасов пропуснаха да вкарат. Голът дойде в 52-ата минута, когато Четин Садула проби на скорост и подаде отлично към Пивати, който беше точен.

Постепенно домакините упражниха натиск, но се спасиха от загуба единствено заради грешката на стража Рашков, който в 80-ата минута по погрешка подаде топката на оставения сам Атабей Чечик, който оформи крайното 1:1.

Преди 4 дни Етър разби с 4:1 третодивизионния Йени Диарбекирспор в първата си проверка в югоизточната ни съседка. Отборът потегля за България още тази вечер.

ГЕНЧЛЕРБИРЛИГИ - ЕТЪР 1:1
0:1 Пивати (52)
1:1 Чичек (80)

ГЕНЧЛЕРБИРЛИГИ: Кьосе, Куртулуш, Кулушич, Сури, Тошич, Байрамоглу, Каябяси, Илери, Чапа, Дурмаз, Ехиосун

ЕТЪР: Димитров, Гайдаров, Т. Трифонов,  Макенджиев, Атанасов, Анев, Петров, Маркес, Садула, Жандре, Пивати

(като резерви се появиха: Рашков, Нери, Кр. Трифонов, Байдаков, Бето

Със съдействието на "Велико Търново спорт"