Ноле продължава олимпийския си поход, предстои сблъсък с Мъри

Поставеният под номер 2 в основната схема Новак Джокович достигна до 1/2-финалите на тенис турнира на олимпийските игри в Лондон, след като наказа в два сета (6:1, 7:5) първата ракета на Франция Жо-Вилфред Цонга. По този начин сърбинът, който на Олимпиадата в Пекин преди четири години завоюва бронзовото отличие, ще спори в следващата фаза с представителя на домакините Анди Мъри.

Джокович диктуваше случващото се на корта в откриващия сет и реализира ранен пробив за 2:0. Петият в схемата Цонга имаше брейкпойнт в третия гейм, но не се възползва от него. В следващия гейм 27-годишният французин отрази четири точки за пробив и не допусна по-сериозно изоставане в резултата. При 4:1 Ноле поведе с 40:0 и сервис на опонента и въпреки че при първите три възможности не реализира пробив, при четвъртата не сгреши - 5:1. Няколко минути по-късно сърбинът затвори сета при 6:1 след малко повече от половин час игра.

Във втората част Цонга продължи да прави нетипични непредизвикани грешки. Въпреки това обаче той пръв осъществи пробив във втория гейм. За пореден път Джокович демонстрира непримиримия си дух и върна пробива за 2:3. Сърбинът, който е бивш номер 1 в света, нанесе своя удар с пробив за 6:5, след което сложи край на мача при собствен сервис.

Двубоят продължи час и 20 минути, като Ноле остави в статистиката 3 аса и 22 печеливши удара. Той направи 11 непредизвикани грешки - с 8 по-малко от френския си съперник. Цонга завърши мача с 5 директни точки от сервис и 18 печеливши удара.

Това бе 12-и мач между двамата тенисисти и седми успех за Джокович.