БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

България остана без медал след разгром от Израел (ГАЛЕРИЯ)

Израел разгроми България със 67:101 в срещата за трето място на Европейското първенство за младежи в София и грабна бронзовите медали, оставяйки нашите на четвърта позиция. Единствената утеха за лъвчетата е, че си гарантирахме място в Дивизия А от следващата година.

Двата тима си размениха по един кош в първата минута на срещата, преди България да дръпне с 10:6 след силно начало на Павлин Иванов, който имаше 8 точки, след като реализира две тройки и заби веднъж. Бар Тимор изравни на 10:10, а Кирил Кирилов сгреши при изнасянето на топката и Гай Лави изведе Израел с 12:14, като въпреки че нашите изравниха резултата на 18:18, гостите имаха преднина от 20:23, след кош със сирената на Ариели.

Втората част стартира с тройка на Васил Бачев за 23:23, но Израел отново дръпна след шест поредни точки – 23:29. След прекъсването взето от Любо Минчев гостите отново вкараха тройка за 23:32, преди Димитър Димитров да намали на 25:32. Последва серия от 8-0 в полза на Израел, които поведоха с 15 точки разлика – 25:40 в средата на втората част. Тодор Захариев се включи добре, а разликата падна на 11 точки – 30:41. До почивката България намали на шест точки – 40:46.

В първите три минути на второто полувреме Израел направи серия от 9-0 и отново поведе с 15 точки – 40:55. Българският отбор се събуди и след силни прояви на Георги Боянов и Димитър Димитров разликата бе свалена до 6 точки – 49:55 при 5.24 до края на частта. След 30 минути игра изоставането на България отново бе двуцифрено – 56:70.

Последната част стартира ужасно за България, като след две минути игра разликата беше 22 точки – 56:78. Израел продължи тоталната си доминация в тази четвърт, като гостите увеличиха серията си до 18-0 и водеха в резултата с 32 точки – 56:88. Димитър Димитров вкара първия кош за България в последната четвърт чак пет минути след нейното начало. До края срещата просто се доиграваше, а крайният резултат бе фиксиран на на 34 точки разлика - 67:101.

Павлин Иванов бе най-резултатен за България с 21 точки, 4 борби и 3 асистенции. Димитър Димитров остана с 13 точки.

Шон Доусън изригна с 26 точки и 8 борби за Израел, Бар Тимор добави 15 точки и 7 асистенции, а Ор Соломон остана с 15 точки. Лираз Ариели вкара 13, докато Гай Лави записа "дабъл-дабъл" с 11 точки и 11 асистенции.