Серина детронира Квитова, ще играе 1/2-финал в Лондон

Поставената под номер 6 в основната схема Серина Уилямс (САЩ) детронира защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) в 1/4-финален мач на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Американката записа успех с 6:3, 7:5 след 84 минути игра и за място на финала ще спори с победителката от двубоя между Тамира Пашек (Австрия) и втората в схемата Виктория Азаренка (Беларус).

По-малката от сестрите Уилямс, която има четири титли от "Уимбълдън" в кариерата си, доминираше в продължителните разигравания от основната линия. Световната номер 6 реализира пробив за 4:2, след което го затвърди със сервис гейм на нула. В осмия гейм Серина имаше сетбол, но го пропиля. Няколко минути след това обаче носителката на 13 титли на сингъл от Големия шлем довърши започнатото и след 30 минути игра сложи край на частта при 6:3.

Във втория сет 4-ата в света Квитова бе равностойна на американската си опонентка до 3:3. Чешката тенисистка имаше доста трудности при подаването си в седмия гейм, но не се пропука. Миналогодишната шампионка стигна до сетбол при 5:4, но не се възползва. Още в следващия гейм Серина наказа пропуските на 22-годишната чехкиня и осъществи така важния пробив за 6:5. В последвалия си сервис гейм американката не срещна трудности и се поздрави с успеха в мача.

Това бе трети мач между двете тенисистки и трета победа за Серина Уилямс. Бившата номер 1 в света завърши срещата с 13 аса срещу само 3 за Квитова. 30-годишната американка остави в статистиката 27 печеливши удара и 10 непредизвикани грешки, докато при чешката й съперничка тези показатели бяха съответно 21 и 14.