България удари Германия с 3:1 насред Франкфурт! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България постигнаха впечатляваща победа над Германия с 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:23) в мач от 3-ия кръг на Група D на турнира от Световната лига във Франкфурт. Възпитаниците на Радостин Стойчев взеха малък реванш за загубата от Бундестима с 1:3 на Олимпийската квалификация в София преди 2 седмици.

Матей Казийски, Цветан Соколов и компания "взривиха" 2000 български фенове в зала "Фрапорт Арена" и те не престанаха да подкрепят националите с мощно: "Българиии юнацииии"!

Двубоят започна ударно за България с ас на Матей Казийски. Троен български блок даде преднина от 3:1. Последва ас на Теодор Тодоров - 4:1. Тодор Алексиев направи 5:3, а малко по-късно и 6:4 след блокаут. Последва единичен блок на Георги Братоев и ас на Тодор Алексиев, за да се стигне до 8:4 при първото техническо прекъсване. Последва атака в аут на германците - 9:4 и това принуди Витал Хайнен да вземе прекъсване. Георг Гроцер намали до 8:10. Отново атака на Гроцер, която преодоля тройната ни блокада 9:10. Последва блок на Георг Гроцер срещу атака на Матей Казийски 10:10. Казийски веднага се реваншира и заби мощно за 11:10. Цветан Соколов са справи с двойната блокада на Германия и 12:11. Тодор Алексиев заби мощна контраатака за 15:13 и това принуди Витал Хейнен да вземе ново прекъсване. Нова атака на Тодор Алексиев и 16:13 при второто техническо прекъсване. Цветан Соколов заби два поредни аса за 18:13. Тодор Алексиев направи 19:15. Георг Гроцер намали до 16:19. Последва атака в аут на Матей Казийски - 19:17. При следващата атака Цветан Соколов заби по германската блокада - 20:17. Германия намали до 19:20 след ас на Маркус Бьоме. Матей Казийски бързо върна статуквото и заби за 21:19. Теодор Тодоров заби в аут и равенство 21:21. Цветан Соколов хвана на блок Гроцер - 22:21. Последваха два аса на Матей Казийски и България стигна до геймбол - 24:21. Денис Калиберда намали до 22:24 и Радостин Стойчев взе прекъсване за България. Цветан Соколов заби по диагонала и донесе успех на България в първия гейм с 25:22.

България поведе бързо с 2:0 след атака на Цветан Соколов и аут на Георг Гроцер. Последва ас на Матей Казийски и 3:0. Двойна мощна блокада на Цветан Соколов и Теодор Тодоров направи преднината на България 4:0 и Витал Хайнен взе прекъсване. Германците намалиха до 2:5 след грешка в атака на Тодор Алексиев. Цветан Соколов заби мощно по блока за 6:2. Матей Казийски удари антената в атаката и Германия намали до 4:7. Последва нова бомбена атака на Цветан Соколов и 8:4 при първото техническо прекъсване. Блокаут на Матей Казийски донесе 9:4. Втора поредна атака на Матей Казийски донесе 11:5.  Отново Матей Казийски направи 12:7. Тодор Алексиев използва германската блокада за 14:8. Георг Гроцер намали до 9:14 и Радостин Стойчев взе прекъсване. Веднага след него Гроцер би сервис в аут 15:9. Тук Витал Хайнен извади от игра Георг Гроцер и Лукаш Кампа и на тяхно място пусна патрик Щоервалд и Йохен Шьоопс. В следващото разиграване Георги Братоев заби единичен блок и България поведе с 16:9 при второто техническо прекъсване. Германците намалиха до 12:16. Блокада на Тодор Алексиев и Светослав Гоцев - 17:12. Стената от Брезник - Светослав Гоцев направи перфектен блок и 18:13. Теодор Тодоров заби нова блокада - 19:13 и Витал Хайнен взе ново прекъсване. При следващото разиграване отново последва единичен блок на Теодор Тодоров 20:13. Матей Казийски атакува по блока за 21:15. Блокада на Макс Гюнтьор намали резултата до 17:21. Матей Казийски върна спокойствието с мощна атака по блокадата за 22:18. Германия върна 2 точки за 20:22, но Цветан Соколов направи 23:20 с технично отиграване. Германия намали до 21:23 и Радо Стойчев взе прекъсване. Цветан Соколов изведе България до геймбол с мощна атака 24:21. Отново Цветан Соколов донесе последната точка в гейма за 25:21.

В началото на третата част Витал Хайнен пусна на игрището съставът, който победи България в София. Германците поведоха с 4:2 след ас на Георг Гроцер и технична атака на Маркус Поп. Нова атака на Гроцер и 5:2 за Германия. Диагоналът Гроцер направи 6:3. Нова мощна атака на роденият в Унгария нападател - 7:3. Георги Братоев пусна технично за 4:7. Лукаш Кампа последва примера му и той също пусна топката - 8:4 за Германия при първото техническо прекъсване. Разликата нарасна до 6 точки при 12:6. Матей Казийски намали до 7:12. Последва единичен блок на Теодор Тодоров - 8:12. Последва грешка на Георг Гроцер - 9:12. Гроцер игра технично за 13:9. Атака в аут на Матей Казийски - 14:9. Двоен срещу Цветан Соколов 15:9. Теодор Тодоров намали до 10:15. Макс Гюнтьор заби в центъра за 16:10. Радостин Стойчев смени Матей Казийски с Тодор Скримов. Германия поведе с 18:10 и Радо Стойчев взе прекъсване. Във "Фрапорт Арена" се понесе мощно "Българииии юнациии" от 2000 хиляди български зрители по трибуните. Цветан Соколов заби ас за 13:19 и принуди Витал Хайнен да вземе прекъсване. Георг Гроцер заби в аут - 14:19. Владо Николов замени Цветан Соколов. Тодор Алексиев завърши с точка едно изключително дълго разиграване 15:20. Денис Калиберда направи 22:16. Тодор Скримов намали до 17:22. Владо Николов намали до 18:23 с атака по правата. Йохен Шьоопс заби последната точка в 3-ата част за 25:19.

Германия дръпна с 2:0 в началото на 4-ата част след два блока срещу атаки на Цветан Соколов. Тодор Алексиев намали до 1:2 с пусната топка.  Маркус Поп излага тройната българска блокада за 3:1. Макс Гюнтьор направи 4:1. Тройната българска блокада спря атака на Гроцер 2:4. Ас на Гроцер доведе резултата до 6:2 за Германия. Германска атака в мрежата и 4:7. Германия поведе с 8:4 при първото техническо прекъсване. Блокаут на Матей Казийски намали резултата до 5:8. Ас на Марксу Бьоме - 10:5. Радостин Стойчев взе прекъсване за България. Веднага след подновяването на играта Цветан Соколов намали до 6:10. Тодор Алексиев направи 7:11. Георг Гроцер доведе резултата до 13:8. Цветан Соколов намали до 10:14. Отново Цецо Соколов игра с блокадата за 11:14 и Витал Хайнен взе прекъсване. Матей Казийски намали до 12:15. Маркус Поп пусна лека топка и направи 16:12 при второто техническо прекъсване. Матей Казийски заби мощно по правата над блокадата 13:16. Последва ас на Матей Казийски 14:16. Цветан Соколов изпусна да забие контра и 14:17. Блок на Макс Гюнтьор 18:14. При следващото разиграване Цветан Соколов направи единичен блок - 16:18. Последваха две атаки на Макс Гюнтьор - 20:16. Радо Стойчев взе второто си прекъсване в гейма. Ас на Цецко Соколов - 18:20 и Витал Хайнен взе прекъсване. В залата отново заехтя: "Българиии юнациии"! Нова атака на Макс Гюнтьор 21:18. Светослав Гоцев намали до 19:21. Цветан Соколов намали до 20:22 с много мощна атака. Грешка на германиците след сервис на Гоцев 21:22. Матей Казийски изравни до 22:22 с атака по диагонала. Нова атака на Матей Казийски след флот на Гоцев и 23:22 за България. Маркус Бьоме изравни за 23:23. Перфектно пускане на Георги Братоев и мачбол при 24:23. Нова грешка на германците донесе победа на България с 25:23 в 4-ата част и 3:1 гейма в мача.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:23)
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 4 (3 блока), Цветан Соколов 24 (4 аса, 6 блока), Матей Казийски 21 (5 аса, 1 блок), Тодор Алексиев 12 (1 ас, 1 блок), Теодор Тодоров 6 (1 ас, 4 блока), Светослав Гоцев 3 (1 блок) - Теодор Салпаров-либеро (Владимир Николов 1, Тодор Скримов 1, Костадин Гаджанов, Николай Пенчев)
 Старши-треньор: Радостин Стойчев
ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа 3, Георг Гроцер 22 (3 ас, 2 блока), Бьорн Андрае 1, Роберт Кром 1, Макс Гюнтьор 15 (7 блока), Маркус Бьоме 10 - Маркус Щоервалд-либеро (Деник Калиберда 7, Маркус Поп 11, 7, Йохен Шьоопс 4, Кристиан Дюнес, Патрик Щоервалд)
Старши-треньор: Витал Хайнен.

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 - ТУК!!!