Голове-красавци на Волфсбург - Нюрнберг (видео)

Волфсбург и Нюрнберг не успяха да се победят, завършвайки 2:2 в мач от 27-ия кръг на Първа Бундеслига. Диего (2') и Ивица Олич (28') бяха точни за "вълците", а Тими Симонс (61') и Пер Нилсон (66') отбелязаха за франките. Точката помогна на домакините да изпреварят Щутгарт, след като головата разлика на тима на Дитер Хекинг е по-добра от тази на "швабите" и те вече са 12-и с 32 точки. Нюрнберг е с една позиция пред днешния си съперник с 35 точки. Мачът ще бъде запомнен също така с красивите попадения, които белязаха головото равенство.

Наставникът на "вълците" Дитер Хекинг изведе Волфсбург срещу бившия си тим, който напусна в последните дни на 2012 година. През целия мач Нюрнберг стоеше по-добре на терена, но "зелените" съумяха да отбележат положенията си. Второто полувреме се разви изцяло в половината на Волфсбург и логично гостите стигнаха до равенството.

Още във втората минута Диего откри за Волфсбург след чудесно изпълнен пряк свободен удар, а десет по-късно Слободан Медойевич можеше да удвои за домакините, но Рафаел Шефер изби в корнер.

В 28-ата минута Ивица Олич направи 2:0 за "вълците" след фамозен изстрел с левия крак. Хърватинът открадна една топка вдясно, проби към центъра на терена и с параболичен изстрел проби стража на гостите.

Силната игра на Нюрнберг даде резултат през второто полувреме. В 60-тата минута капитанът Тими Симонс отбеляза със зверско воле от 20 метра за 2:1. Топката бе центрирана в полето на "вълците", но Симон Кяер изби с глава и тя отиде на десния крак на Симонс, който я намери чудесно. Натискът на франките продължи и изравнителното попадение дойде пет минути по-късно. Хироши Кийотаке центрира от свободен удар и защитникът Нилсон пребори Кяер в единоборство и наказа Диего Беналио - 2:2.

Четвърт час преди края Симонс можеше да направи пълен обрат, но Беналио се намеси добре. В 83-ата минута късметът отново беше с домакините, като Томас Пекхарт намери напречната греда.